Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Nem működik rendesen a Gmail? Ezek állhatnak a háttérben

Probléma lehet az is, hogy az androidos Gmail appon leállt a szinkronizálás, nem érkeznek meg az értesítések, vagy nem töltődnek le a csatolmányok.

...svg content...Fotó: Unsplash
Smart
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

A Gmail kapcsán elmondható, hogy napjaink egyik legnépszerűbb levelezőrendszere, hiszen az emberek közel 30 százaléka ezt használja, ráadásul a felhasználók 75 százaléka rendszeresen nézegeti is az emailjeit a mobilján. Mivel az üzenetek ilyen szerves részévé váltak az életünknek, az sem árt, ha ismerjük, hogyan lehet felülkerekedni a levelezőrendszerünk hibáin – írja a 24.hu a Slashgear cikke alapján.

Kiemelik, a Google levelezőrendszerének számos hibája szinkronizálási problémákra vezethető vissza. Ez a funkció lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy üzeneteiket minden eszközükön ugyanolyan formában, naprakészen elérhessék. Ha azonban azt tapasztaljuk, hogy az androidos Gmail appon leállt a szinkronizálás, először is érdemes ellenőrizni, hogy nem egy elavult alkalmazásverziót használunk-e. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Ez leginkább akkor fordulhat elő, ha kikapcsoltuk az automatikus frissítést, vagy ha idős készüléket használunk. Ám ha a legújabb verziót használjuk, akkor a megfelelő tárhely hiánya lehet a bűnös. A tárhelyet a nem használt alkalmazások és fájlok törlésével, valamint más alkalmazások, például a YouTube és a Spotify gyorsítótárának ürítésével tisztíthatjuk. Megpróbálhatjuk emellett kitisztítani a postafiókunkat, vagy lecserélni a jelszót, mivel a biztonsági problémák során sokszor kikapcsolják a szinkronizálást is.

Egyéb hibák

Az alkalmazások leghasznosabb funkciói az értesítések, amelyek által gyorsabban végbe tud menni az információáramlás. Megeshet azonban, hogy egy alkalmazás egy idő után nem küld üzeneteket. Ilyenkor elsőként arról kell megbizonyosodni, hogy nem egy frissítés vagy más alkalmazás módosította-e az értesítések beállításait. Ha az értesítések más alkalmazásoknál megjelennek, de a Gmailnél nem, a probléma valószínűleg magában a Google alkalmazásában van.

A Beállításoknál nézzük meg, hogy az alkalmazáson belüli értesítések be vannak-e állítva. Ha az értesítések ezután sem jelennek meg, megpróbálhatjuk törölni a gyorsítótárat, és ellenőrizzük az akkumulátorkímélő beállításait, ugyanis a legtöbb akkumulátorkímélő alapértelmezés szerint blokkolja az értesítéseket.

Mindemellett fontos hiányosság lehet az is, ha nem töltődnek le a csatolmányok. Ezek méretét a Gmail 25 megabájtra korlátozza, az ezt meghaladó fájlokat pedig Google Drive-linkké alakítja át. A nagyobb fájlok megfelelő letöltése nehézségekbe ütközhet, ha az internetkapcsolat nem megfelelő. Ha viszont nincs baj a hálózattal, és mégsem tudjuk letölteni a fájlt, ellenőrizzük a telefon belső tárhelyét vagy az SD-kártyát, hogy van-e elég hely a fájl tárolására. Végül pedig annak is érdemes utána olvasni, milyen fájltípusokat támogat a Google.