Levegőből állítana elő üzemanyagot az amerikai légierő
Az Egyesült Államok hadseregének legújabb projektjének fókuszában a megújuló energiaforrások állnak.
A U.S. Air Force sajtóközleményéből megtudhattuk, a légierő szakemberei egy lépéssel közelebb kerültek ahhoz, hogy szimplán levegőből generált üzemanyaggal hajtsák meg a jövőben beüzemelt vadászgépeket.
A hadseregnél a Stanford Egyetem találmányát fogják alkalmazni, melynek segítségével szén-dioxid vonható ki közvetlenül az atmoszférából az úgynevezett Fischer–Tropsch-eljárásnak köszönhetően, mely során magas hőmérsékletek mellett, katalizátor jelenlétében a szén-monoxidból és a hidrogénből szénhidrogének keletkeznek, amiket üzemanyagként lehet hasznosítani.
Az Egyesült Államok légierejénél szolgáló repülőgépek esetén legfeljebb 50 százalékos szintetikus hajtóanyag-használatot engedélyeznek, amit egy startup, a Twelve sikeresen teljesíteni is tud, így már csak a kötelező tesztelések vannak hátra az adalékanyaggal.
Ha minden az előzetes tervek szerint alakul, akkor a Twelve egy saját katalizátort is fejleszthet, ami sokkal hatékonyabb az eredeti procedúrához képest, ezáltal a kémiai reakció magasabb hatásfok mellett, a melléktermékek minimális szintű hátrahagyásával mehet végbe.
Előreláthatólag jövő év végéig készülhet el az új technológia, addig laboratóriumi ellenőrzések sora vár a korszakalkotó üzemanyagra, mellyel megreformálhatják a kommersz, környezetszennyező módszereket.