Váratlan helyszínen tűntek fel az USA haditengerészetének csapásmérő hajói
Az USA haditengerészete tette közzé azokat a felvételeket, melyek szerint vasárnap a Dél-kínai tenger felé hajóztak egy nukleáris meghajtású repülőgép-hordozó vezette haditengerészeti csapásmérő csoporttal.
Az USA és Kína kapcsolata jelenleg nem túl idilli, amiért sokan Joe Biden amerikai elnököt teszik felelőssé. Hogy ez mennyiben fog változni Donald Trump kormányzásának idején, egyelőre nagy kérdőjel, bár az beszédes lehet, hogy a megválasztott amerikai elnök a washingtoni beiktatására meghívta Kína vezetőjét, ami január 20-án esedékes.
Rövid ideig még Biden irányítja az országot, egészen január végéig, így az amerikai haditengerészet is azt teszi, amit ő mond. Jelenleg a USS Carl Vinson repülőgép-hordozó és csapásmérő csoportja a Dél-kínai-tengertől keletre fekvő Sulu-tengeren tartózkodik.
A Newsweek kiemelte a cikkében, hogy ez volt a második alkalom, hogy az amerikai hadsereg 11 repülőgép-hordozója közül az egyiket a Dél-kínai-tengerre küldte december 1-je óta. Akkor a USS Abraham Lincoln jelent meg a területen, hazafelé tartva a Közel-Keletről, mely pénteken tért vissza a kikötőbe, a kaliforniai San Diegóba.
A Pentagon időközben azzal vádolta Kínát, hogy nem biztonságos és szakszerűtlen intézkedéseket alkalmaz más követelő országok hajói ellen. Vasárnap alakzatban haladt át az USA csapásmérő csoportja a Surigao-szoroson, ami többek között két rombolót is tartalmaz. A Carl Vinson még november közepén hagyta el San Diegót, hogy a világ másik felére hajózzon.
Várhatóan a Csendes-óceán nyugati részén marad, miután egy másik hordozó, a USS Harry S. Truman az elmúlt héten befutott a Közel-Keletre, hogy védelmet biztosítson a Vörös-tengeren lévő hajóknak az irániak által támogatott jemeni huthi lázadókkal szemben. Egy harmadik monstrum szintén távol van az otthonától, a USS George Washington pillanatnyilag a második bevetését teljesíti Japánban.