Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Amerika hatalmas pofont osztott ki Kína egyik legfontosabb régiójának

Az Egyesült Államok vámügyi és határvédelmi intézkedése részeként kínai Xinjiang régióból érkező pamut és paradicsomtermékek nem juthatnak el az amerikai fogyasztókhoz.

Külföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

Az Egyesült Államok vámügyi és határvédelmi intézkedése részeként kínai Xinjiang régióból érkező pamut és paradicsomtermékek nem juthatnak el az amerikai fogyasztókhoz.

Nemrég az Egyesült Államok az egész régióra kiterjedő tilalmat írt elő, és tették ezt arra hivatkozva, hogy állítólag kényszermunkával készülnek ezek a termékek, így az onnan érkező gyapot és paradicsomtermék sem juthat be az országba – írja az Al Jazeera. Soron kívül A 112 éves asszony elárulta: életmódjának köszönheti hosszú életét

Korábban több olyan hír is napvilágot látott, hogy a régióban ujgur muzulmánokat használnak kényszermunkára a különböző termékek elkészítéséhez: ruházati cikkek, textiláruk, élelmiszer ipari termékek.

A tilalom a harmadik országokban feldolgozott vagy gyártott termékekre is vonatkozik. Ezzel egy jelentős bevételi forrást veszíthet el a kínai régió, mivel az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériumának részét képező ügynökség becslései alapján csak az elmúlt évben mintegy kilencmilliárd értékű pamuttermékeket és tízmillió dollár értékű paradicsomtermékeket importáltak az Egyesült Államokba.

Ezzel Amerika egyértelműen egy olyan üzenetet akart megfogalmazni, amivel hangsúlyozza, semmilyen kényszermunkát nem tolerál, és a vállalatoknak ki kell iktatniuk ezen régió termékeit a listájukról.

Nyolc hónap után ismét meghalt egy covid-beteg Kínában

Az eddigi információk szerint a régióban az összes előállított áru kényszermunka eredménye. Donald Trump leköszönő amerikai elnök egyik utolsó döntése volt ez Kína ellen, mellyel kemény gazdasági szankciókat szabott. Az utódnak, Joe Bidennek nem lesz könnyű dolga, ha javítani akar a kínai kapcsolatokon.

Ez a tiltás jelentős hatással lesz a Xinjiang Production és Construction Corps (XPCC) működésére, miután a világ árukínálatának akár húsz százalékát is előállíthatják. Az Egyesült Nemzetek hiteles jelentése szerint egymillió ilyen muszlim emberről beszélünk, akik különböző táborokban élnek.

Kína tagadja, hogy bántalmazta volna az ujgurokat, és azt mondják, hogy a táborok szakképzési központok, amik a szélsőséges magatartás elleni küzdelemhez szükségesek. Peking elutasította, hogy kényszermunkáról lenne szó, hozzátéve, hogy ezek a hírek nem igazak, és ezzel csak a kínai cégeket akarják aláásni.