A világ nem hibáztathatja Afrikát, hiszen nem ad elegendő oltóanyagot a kontinensnek
A nemzetközi közösségnek nem szabadna Afrikát okolnia, amiért a kontinens átoltottsága rendkívül alacsony, hiszen korlátozza az oltóanyagokhoz való hozzáférésüket.
Solly Moeng dél-afrikai szakértő a Sputnik Newsnak nyilatkozva beszélt az afrikai helyzetről, illetve arról, hogy az új variáns megjelenése miatt a világ Afrikát okolja, miközben nem biztosítja a kontinens lakosságának a koronavírus elleni oltóanyagokhoz való hozzáférést.
A WHO a múlt héten „aggodalomra okot adó” variánsnak minősítette az omikront, melyet először Dél-Afrikában jegyeztek. Az Egészségügyi Világszervezet becslése szerint a kontinens átoltottsága alig éri el a 7,5 százalékot, ezzel kapcsolatban pedig Moeng megjegyezte „badarság lenne” a kontinenst okolni a variáns megjelenéséért és terjedéséért, miközben a világ nem fordít kellő figyelmet az átoltottságra a szegényebb országokban.
A szakértő szerint a világot felkészületlenül érte az omikron megjelenése, és a variáns bejelentése világszerte negatív benyomást keltett Afrikával szemben, és komoly károkat okozott az afrikai gazdaságoknak, hiszen a WHO bejelentése után szinte azonnal, több ország is korlátozta a dél-afrikai régióból történő beutazást.
Moeng hozzátette, a WHO nagy valószínűséggel nem gondolta át a bejelentést, és csak azt tartották szem előtt, hogy mihamarabb a világ tudtára adják az új variáns megjelenését. Ezzel azonban csak azt érték el, hogy egy negatív kép alakult ki Afrikáról, ami igazságtalan, hiszen nem rendelkeznek elegendő oltóanyaggal, és több európai országgal ellentétben Afrikában még mindig nagyon szigorú korlátozó intézkedések vannak érvényben a koronavírus-járvány miatt.