Egyre többen adják el a kriptovalutáikat, közeleg a vég?
A CNBC műsorvezetője, aki egyben nagy tőzsdegurunak is számít, a televíziócsatorna legutóbbi műsorában elmondta, egyre jobban kezdett aggódni a bitcoin sorsa miatt, ezért úgy döntött, eladja összes, korábban megvásárolt kriptovalutáját.
Jim Cramer a „Squawk on the Street” című műsorban elmondta, több mint két hónappal azután, hogy a nyereségéből kifizette lakáshitelét, túladott összes bitcoinján, mivel úgy érezte, nincs értelme tovább takargatni a virtuális tokeneket.
A bitcoin árfolyama hétfőn több mint 6 százalékkal csökkent, ezzel kéthetes mélypontjára esett vissza. A csökkenés mögött a Kínai Kommunista Párt által támogatott Global Times újságban közzétett írás volt a felelős, amiben beszámoltak róla, hogy a bitcoinbányászat kapacitásának 90 százaléka leállt, miután a hatóságok Szecsuan tartományban bezárták a bányákat.
Kínában éveken keresztül megérte bitcoint bányászni az alacsony költségek miatt, ezért meg is nőtt a kriptovaluták termeléséhez szükséges farmok aránya, a világ bányáinak közel felét a távol-keleti ország adta.
Cramer szerint ha Kína valamire rászáll, akkor hajlamos a maga útját járni, ami nem demokrácia, hanem egy diktatúra: „Azt hiszem, úgy gondolják, hogy ez közvetlen fenyegetést jelent a rezsimre nézve, mert ez egy olyan rendszer, amely kívül esik az ellenőrzésükön”.
Kedden a CNBC szakértője azt mondta, hogy a Colonial Pipeline elleni támadás apropóján aggodalmakat táplál azzal kapcsolatban is, hogy az amerikai kormány miként fog viszonyulni a világ legnagyobb piaci értékű kriptovalutájához – írta a Portfolio hírportál.
„A mi országunkban azt hiszem, hogy a zsarolóvírusokra nincs ráhatásunk, és kétlem, hogy a Colonial lenne az első vállalat, amelyik fizet. Szerintem ők az elsők, akik majdnem leállították a keleti partot” – jegyezte meg Cramer.