Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Megérkezett a koronavírus-járvány második hulláma?

Az Egészségügyi Világszervezet hétfőn bejelentette, még több kutatót vonnak be a nemrég kialakult lokális gócpontok elemzése céljából.

Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Egészségügyi Világszervezet hétfőn bejelentette, még több kutatót vonnak be a nemrég kialakult lokális gócpontok elemzése céljából.

Mint arról nemrég beszámolt a világsajtó, Kínában elkezdődhetett a fertőzési hullám második szakasza. A WHO azóta minden erejével azon van, hogy kiderítse, mi állhat az esetek mögött. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

„A válaszok a gondos, módszeres, kimerítő nyomozásban rejlenek, mellyel felfedhetjük, mi is történik pontosan ezekben a helyzetekben és mi okozza a kórokozó ideiglenes felerősödését”, mondta Dr. Mike Ryan, az Egészségügyi Világszervezet vészhelyzetért felelős igazgatója a genfi gyűlésük utáni sajtótájékoztatón.

A szakember hozzátette, sokkal pontosabb előírásokat szeretnének kidolgozni, ezáltal az érintett közösségek számára világosabb lenne, milyen helyeket kerüljenek el, valamint milyen szituációkban legyenek óvatosabbak.

Június 11-én Kína fővárosában összesen 79 új koronavírus-beteget azonosítottak, miután a járvány újra felemelkedett hamvaiból a helyi nagykereskedelmi piacnak köszönhetően. A nagyjából 160 futballpályányi területen elhelyezkedő komplexum tele van raktárakkal és piacterekkel és 20-szor nagyobb, mint a vuhani halpiac, ahonnan az első fertőzési hullámot származtatják.

A WHO szombaton egy közleményben megerősítette, hogy tudnak az ügyről és az izolációt azonnal megkezdték, ezen kívül a kontaktusok nyomon követése, valamint a minták genetikai szekvenálása szintén folyamatban van.

Ryan elmondta, rendkívül fontos, hogy tüzetesebben analizálják a kockázati tényezőket, valamint a vírus viselkedési formáját, amellyel újabb gócpontokat alakíthatott ki, így elkerülhetőek lennének a jövőbeni kitörések.

Dr. Maria Van Kerkhove, a WHO vezető szakértője megjegyezte, hogy a gócpontok speicális körülménynek számítanak bármelyik országban, ezért az egészségügyi hatóságoknak az lesz a feladatuk, hogy kontroll alatt tartsák ezeket az egyedi eseteket és minél hamarabb közbeavatkozzanak a további elterjedés megfékezése érdekében.

Pekingben jelenleg epidemiológusok és orvosok, valamint biológusok együttműködésével zajlanak a vizsgálatok, melyekből a WHO reményei szerint tapasztalatot meríthetnek egy potenciális második hullám megakadályozására.

„Minden országnak készen kell állnia, hogy gyorsan cselekedjen és elejét vegye a fertőzések kialakulásának. Meg kell ismernünk a kórokozó terjedési mintáját, így korábban beavatkozhatunk, még mielőtt súlyosbodna a szituáció”, zárta gondolatait Van Kerkhove.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/haborus-keszultseget-vezettek-be-kinaban-a-koronavirus-ujboli-felbukkanasa-miatt/