A NASA is támogatja a COVID-19 okozta leállások környezetre tett hatásainak tanulmányozását
Már a koronavírus-járvány uralta időszak elején születtek olyan kimutatások műholdas felvételek alapján, ami szerint a karanténnak és az össztársadalmi otthonmaradásnak köszönhetően jellegadóan csökkent a légszennyezés mértéke.
Szerencsére párhuzamosan több, hasonló eredményekre jutó tanulmány született a témában, és hogy egy tudományos konszenzust lehessen felépíteni, valamint a már alakuló félben lévőt véglegesíteni, a NASA is beszáll a koronavírus-vesztegzár környezetre ható pozitív hatásának tanulmányozásába.
Az űrügynökség tudósai négy különböző kutatóprojekt támogatásába kezdtek, amely mélyebb megértést kíván biztosítani a globális légszennyezettség koronavírus alatt módosuló állapotáról. Ehhez a NASA a legkülönfélébb műholdas adatait is biztosítja a kutatások számára, amelyeket az elmúlt időkben összegyűjtöttek.
Az egyik projekt a levegő minőségének egyenetlen javulását fogja kutatni, a műholdas felvételek mellett időjárási, és közlekedési adatokat is alapul véve. A második esetén a műholdas és meteorológiai adatokat vetik össze, és vonnak le belőle légszennyezettségre vonatkozó következtetéseket.
A harmadik kutatás célja, hogy megvizsgálják a csökkent légszennyezettség hatását az egyes helyszínek vízminőségére, míg a negyedik esetén fényszennyezést mérő műholdas adatok alapul vételével vizsgálják a kijárási korlátozások hatékonyságát és társadalmi-gazdasági hatásait vizsgálják.
A NASA befektetett pénzének elsősorban az a célja, hogy a törvényalkotók elé tárja a járvány alatt végbemenő légszennyezettségi adatok pozitív irányba történő változását, és a vízminőség javulását, ennek köszönhetően pedig erősebb környezetvédelmi törvények megalkotására sarkallja a törvényhozókat.
A jelenlegi tendenciák vajon megmaradnának elektromos autó uralta világban?