A Mars helyett egy törpebolygón lehet az emberiség következő kolóniája
Habár a 21. században a vörös bolygót megcélzó küldetéseknek hála fenntartható telepeket hozhatunk létre a világűrben, nem csupán a Mars kecsegtet ezzel a lehetőséggel.
A Finn Meteorológiai Intézet asztrofizikusa, Pekka Janhunen szerint a Ceres törpebolygó körül található aszteroida-kolóniák az emberi civilizáció terjeszkedése szempontjából tökéletes megoldás lehetnének.
A kutatók úgy gondolják, hogy ebben az aszteroidaövben megfelelő mennyiségű ásványi anyagok, valamint gázok vannak, melyekből könnyedén oxigén állítható elő, a szükséges napfényt pedig két hatalmas tükörrel gyűjthetnék össze.
A Live Science riportjából kiderült, hogy a Ceres kolonizációjához egy óriási, több ezer cilinder formájú egységből álló űrhajó kellene, amelynek korong alakú kerete folyamatosan a Mars és a Jupiter között húzódó aszteroidaövben lévő kisbolygó körül keringene.
Janhunen elmondta, az egyenként 1 kilométer átmérőjű és 10 kilométer hosszú cilinderek belsejében nagyjából 57 ezer ember férne el, a mesterséges atmoszférát és a gravitációt pedig a centrifugális erők biztosítanák.
Egy ilyen dizájnnal akár a végtelenségig a világűrben élhetne az emberiség egy része, az elhasznált modulokat könnyedén lecserélhetnék a régiek lecsatlakoztatásával, és az újabb elemek összeszerelésével.
Mivel a Ceres egy nitrogénben gazdag kisbolygó, ezért a telepesek a felszínén kibányászhatnák az értékes érceket és ásványokat, amelyeket az égitest körül keringő űrállomásra szállíthatnának további kutatások, illetve energiafelhasználás céljából.