Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A lezárások ellen tüntetnek a spanyolok is, ám ez szélsőséges fordulatot vett

Jelentős tüntetések robbantak ki több spanyol nagyvárosban is a koronavírus ellen bevezetett intézkedések miatt, ám ez egy radikális fordulatot vett, randalírozásba csapott át, helyenként neonáci csoportokhoz köthető szélsőségesekkel.

...svg content...Madrid, 2020. november 1. A koronavírus terjedése miatt újra bevezetett korlátozó intézkedések miatt tiltakozók útakadályt égetnek Madrid központjában 2020. október 31-én éjjel. Spanyolország a koronavírus-járványtól leginkább sújtott nyugat-európai országok egyike. Az ország 17 régiójából 13 két hétre lezárta a területét. A tavaszi karantén után ismét bezártak a vendéglátóhelyek, a mozik, a színházak és az edzõtermek. MTI/EPA-DPA/Javier López Hernandez
Belföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Jelentős tüntetések robbantak ki több spanyol nagyvárosban is a koronavírus ellen bevezetett intézkedések miatt, ám ez egy radikális fordulatot vett, randalírozásba csapott át, helyenként neonáci csoportokhoz köthető szélsőségesekkel.

Eredetileg békés tüntetéseket kívántak szervezni a koronavírus-járvány megfékezésére hivatott korlátozások ellen, többek között az intézkedések gazdasági kárvallottjai melletti szolidaritás címszó alatt. A meglehetősen súlyos járványhelyzetre tekintettel a szigor mellett döntött a spanyol kormány, többek között éjszakai kijárási tilalmat vezettek be, és az vendéglátóhelyek nyitvatartását is korlátozzák. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Madridban, Barcelonában, Bilbaóban, Vitoriában, Santanderben és Málagában is tiltakoztak többek között, és valamennyi helyen felütött a fejét valamilyenfajta radikalizmus, ugyanis a békés tüntetőkhöz radikálisok csatlakoztak, akik végül megütköztek a hatóságokkal.

Ahogyan a New York Times is beszámolt róla, Madridban például neonáci csoportokkal összefüggésbe hozható szélsőségesek csaptak össze a rendőrökkel, kövekkel dobálták meg őket, barikádokat ácsoltak szemetesekből, amit meg is gyújtottak, valamint több üzletnek és banknak megrongálták a bejáratát.

Madrid polgármestere, José Luis Martínez-Almeida a közösségi médiában ítélte el az erőszakos összecsapásokat, és békére kérte az utcai tiltakozókat, miközben Pedro Sánchez miniszterelnök is hasonlóan vélekedett – idézte a The Guardian. A miniszterelnök kiemelte, a felelősség és az áldozathozatal jelenleg a legfontosabb.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.