A koronavírusból felépült betegek zöme újra visszakerül a kórházakba
Egy kissé ijesztő tendenciáról adott hírt egy Jacksonville-i nővér, aki azt mondja, hatványozottan nőtt azon személyek ellátása a kórházakban, akiket már gyógyultnak nyilvánítottak.
Egy kissé ijesztő tendenciáról adott hírt egy Jacksonville-i nővér, aki azt mondja, hatványozottan nőtt azon személyek ellátása a kórházakban, akiket már gyógyultnak nyilvánítottak.
A WJCT News belső információkra hivatkozva tette közzé híradását, melyből az derül ki, hogy egyre növekszik az egészségügyi létesítményekben ellátott régi-új páciensek száma. Az ápoló neve elhallgatását kérte munkájának megőrzése érdekében.
A televíziós csatorna által megszerzett, egyelőre nem publikus adatok szerint a Jacksonville-i Intenzív Betegellátó Osztály leterheltsége stabil 75 százalék környékén mozog, a Covidos betegek száma pedig az október 25-től november 1-ig tartó időszakban megháromszorozódott, vagyis 12-ről 36-ra emelkedett. Ezen felül a lélegeztetőgépen levő páciensek száma megduplázódott – 10 helyett már 20 embert kezelnek.
„Ha ezt a saját szemükkel látnák az emberek, kétszer is meggondolnák, mielőtt azt mondják a vírus nem létezik vagy nem olyan komoly mint amilyennek beállítják” – tette hozzá az ápoló.
A betegek visszatérése a kórházakba a negatív teszteredményeket követően valószínűleg azért is történik, mert a tüdejükön keletkező hegek megakadályozzák őket a rendes légzésben. A vírus hosszú távú következményeit még mindig nem ismerjük, így aggodalomra ad okot ez az egyre növekvő tendencia. Az ápoló szerint a védőfelszerelések száma jelenleg kielégítő, mindenesetre sokkal kedvezőbb a helyzet a korábbiakhoz képest, amikor sokszor egy hétig kellett hordaniuk az eldobható maszkokat azok hiánya miatt.
A legnagyobb problémát azonban véleménye szerint a helyzet lelki része okozza – volt például egy olyan munkanapja is, mely során három haldokló embert kellett lekötnie a lélegeztetőgépekről, illetve olyan erős gyógyszert kellett adnia nekik, mellyel legalább enyhíthettek a súlyos tüneteiken az utolsó óráikban.
A kórházak leterheltségét szinte csak a vírusos betegek teszik ki, az ápoló tapasztalatai alapján alig kezelnek bármilyen más panasszal rendelkező beteget az osztályokon. Szerinte az emberek inkább be sem mennek a kórházakba egyéb panaszaikkal, mert attól félnek, hogy már soha nem térhetnek haza.
A WJCT News és a The Florida Times-Union hírlap indítványozta a kórházban ápolt betegek számát tartalmazó adatok nyilvánosságra hozatalát, ám ezt mindkét esetben elutasították. Jacksonville város szóvivője a WJCT News-nak adott interjújában aggodalmát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a polgármester, Lenny Curry sajnos nem az adatok alapján vette fel a harcot a vírussal szemben, csupán az egészségügyi intézmények vezetőivel való kommunikációra hagyatkozik. Mindezt bizonyítja, hogy a kórházak vezetőivel történő legutóbbi egyeztetés folyamán egy olyan adatot közöltek, miszerint az intézményekben ápolt betegek csupán 10 százaléka koronavírusos.