Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,86 Ft
Euró
394,63 Ft
Font
461,52 Ft
Bitcoin
70,912 $

A japán kórházak az összeomlás szélén állnak a koronavírusos fertőzések drasztikus emelkedése miatt

Az országban olyan szinten megemelkedtek a koronavírusos esetek, hogy Japán legkritikusabb régióban a kórházak elérték kapacitásaik határát, így pedig az összeomlás szélére került az egészségügyi ellátó rendszer.

Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

Japán több mint 4900 új fertőzöttről számolt be hétfőn, ez pedig a korábbiakhoz képest egy elképesztő mértékű növekedést mutat, mivel az egy nap alatt jegyzett elhalálozások száma 973 főre emelkedett. Bár Japánban eddig kordában tudták tartani a vírus terjedését, a helyi hírek szerint az elmúlt hat hétben a fertőzések közel duplájára emelkedtek, mely mintegy 338 ezer új fertőzést és 4623 halálesetet jelent.

A drasztikus fertőzésszám az eredetileg Nagy-Britanniában azonosított, sokkal gyorsabban terjedő új mutáció első, közösségben felfedezett esete óta komoly nyomást gyakorol Szuga Josihide miniszterelnökre, a sürgősségi betegellátás megfelelő biztosítása kapcsán. Soron kívül Szoboszlai Dominik az Arénában tart közönségtalálkozót az Európa-bajnokság előtt

A japán miniszterelnök nemrég úgy nyilatkozott, jelenleg az a legfontosabb, hogy minden rászorulónak biztosítsák a szükséges orvosi ellátást, valamint, hogy minden lehetőséget megragadjanak, hogy támogassák az egészségügyi ellátórendszert. Hozzátette, a kormány kész akár katonai csapatokat is kivezényelni a koronavírus által legkomolyabban sújtott régiókba.

Szuga egy hét hónapos rendkívüli állapotot hirdetett ki Japánban, melyet először Tokióban vezettek be, majd kiterjesztették az ország csaknem felére. A miniszterelnök személyes tanácsadói figyelmeztették Szugát, hogy a bárok és éttermek bezárásával nem valószínű, hogy komoly sikereket érnek majd el, míg a kirándulások nincsenek korlátozva.

Toshio Nakagawa, a Japán Orvosi Szövetség elnöke úgy véli, a kormány álláspontja nem megfelelő a kórházi kapacitás növelésére, ugyanis hiába kívánnak több ágyat felszabadítani, valamint növelni a befogadóképességet, ha nincs elegendő szakember akik el tudnák látni a betegeket. Az egészségügyi rendszer egyébként olyan szinten le van terhelve Japánban, hogy az orvosoknak némely esetben priorizálniuk kell betegeik kezelését.

Az előrejelzések szerint a halálozások száma meghaladja az 5000 főt is január végéig, egyes kórházak pedig már most arról számoltak be, hogy az egészségügyi intézményekben nem áll rendelkezésre elegendő orvosi berendezés – írja a The Guardian.

Több beteg lélegeztetőgép hiányában csak a gyógyszeres kelezéstől várhatja a gyógyulást, ám a kórházak dolgozóinak beszámolói alapján több esetben már nem lehet visszafordítani a betegek súlyos állapotát. Azokat a betegeket, akiknél kimutatták a fertőzést, azonban tünetmentesek vagy kezelhető tünetekkel rendelkeznek, otthoni izolációra kérik, mely eddig több mint 30 ezer polgárt érintett.

A múlt hétvégén 14 806 beteget kezeltek a kórházakban, további 7781 személy pedig az erre a célra kijelölt szállodákban és egyéb szálláshelyeken szállt meg ideiglenesen. Japán 47 prefektúrájának közel fele elérte kórházainak kapacitási határait, a legkritikusabb terület pedig a főváros és annak környéke.