A gyerekek kaphatják meg utolsóként a COVID-19 vakcinát?
Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ (CDC) szerint lehetséges, hogy a gyermekek kaphatják meg utolsóként a koronavírus-vakcinát, amikor azok elérhetővé válnak.
Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ (CDC) szerint lehetséges, hogy a gyermekek kaphatják meg utolsóként a koronavírus-vakcinát, amikor azok elérhetővé válnak.
Az újonnan kiadott irányelvek arra mutatnak rá, hogy eleinte előfordulhat, a gyermekek részére nem lesz ajánlott a koronavírus vakcina. A különféle COVID-19 vakcinák korai klinikai vizsgálatai sorozataiban várandós felnőttek nem vettek részt.
Dr. Yvonne Maldonado, a Stanfordi Egyetem epidemiológus és fertőző betegségek specialistája elmagyarázta a helyzetet: „Fontos, hogy a biztonságos adatokat felnőtt tesztekből gyűjtsék össze, mielőtt az oltásokat vagy más terápiás szereket gyermekeken tesztelnék” – mondta a szakértő a Yahoo Life kérdésére.
Azzal, hogy a gyerekek kapják meg utolsóként az oltást, fennáll annak a kockázata, hogy ez a generáció nagyobb valószínűséggel lesz fertőzött, miután ebben az esetben a lakosság többi része magasabb immunitással rendelkezne.
„Valószínűleg a gyermekek is fertőzési források közé tartozhatnak az iskolában és az óvodákban. Ugyanakkor fontos bizonyítani az oltások biztonságosságát, mielőtt az oltóanyagokat széles körben bevezetnék a gyermekek körében. ”
Az NPR kedden arról számolt be, hogy a koronavírus elleni vakcinajelölt egyik gyártója, a Pfizer a héten megkapta az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság jóváhagyását, és a 12 éves korásztájban is teszteléseket végezhet.
A CNN pedig arról jelentett, hogy a gyógyszergyártó megtesz egy lépést előre a vakcina gyermekeken történő tesztelésével. A Pfizer kijelentette: „Ezzel jobban meg fogjuk érteni a vakcina lehetséges biztonságosságát és annak hatékonyságát a különböző életkort és hátteret tekintve.”
Dr. Robert Frenck, a Cincinnati Gyermekkórház – Amerika számos koronavírus elleni vakcina-tesztelő helyszínének egyike – vakcinakutató központjának igazgatója a CNN-nek elmondta, csapata ezen a héten megkezdi a 16 és 17 éves tinédzserek tesztelését, akiket 12-15 éves serdülők fognak követni.
Tartós halláscsökkenést okozhat a koronavírus