A divatipar is erősen reagált a koronavírusra: egyre több a „next-gen” arcmaszk
A divatiparban is igyekeznek kihasználni a piaci lehetőségeket, miközben a vásárlók nemcsak nagyobb biztonságban érezhetik magukat, hanem emellett divatosak is maradnak.
A divatiparban is igyekeznek kihasználni a piaci lehetőségeket, miközben a vásárlók nemcsak nagyobb biztonságban érezhetik magukat, hanem emellett divatosak is maradnak.
A világméretű járvány még mindig nem ért véget. A divat- és sportruházat-márkák pedig gyorsan adaptálták magukat a helyzethez, és egészen egyedi termékekkel álltak elő, amik közül pár nagyobb biztonságot is nyújt.
A CNN is beszámolt a részletekről, és arról, hogy míg a hagyományos anyagokból készült szövetmaszkok segíthetnek lassítani a COVID-19 terjedését, addig a WHO szerint egyes márkák egy lépéssel előrébb járnak.
Az új kiegészítők egyes esetekben nemcsak nagyon divatosak, hanem nagyobb védelmet is nyújtanak. Ezzel szinte azonnal egy piaci harc indult be a vásárolókért, akik közül sokan nemcsak a divatot tartják szem előtt.
Vannak olyan maszkok, amik képesek gátat szabni a mikroorganizmusoknak, megakadályozván a baktériumok és a gombák szaporodását, vagy csökkentik a vírusaktivitást. Az elmúlt hónapokban például a Burberry olyan maszkokat vezetett be a piacra, amik állításuk szerint védetté tesznek bennünket a mikrobáktól és a baktériumoktól.
Az Under Armour sem maradhatott ki a sorból, mely egy többrétegű sportmaszkot kínál. A maszk antimikrobális tulajdonságokkal bír. 1 óra kellett ahhoz, hogy elfogyjon, amikor a terméket idény nyáron piacra dobták.
A Diesel pedig már egy olyan farmert árul, ami állítása szerint képes felvenni a harcot a vírus ellen. A olasz márka bejlentette, hogy a ViralOFF technológiát használja, mely elmondásuk szerint fizikailag 99%-ban állítja le a vírusaktivitást. A ViralOff kölcsönhatásba lép a kulcsfontosságú fehérjékkel, gátolja a vírusnak a textilszálakhoz való kapcsolódását.
Az apró betűs részből gyakran kiderül, hogy az antimikrobiális hatás csak a baktériumok vagy vírusok növekedésének gátlását szolgálja, és nem védi meg a használót a kórokozóktól.
Három évezredes melegrekord dőlt meg az Atlanti-óceánban az elmúlt évtizedben