Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A beoltott emberek ugyanúgy tovább terjeszthetik a koronavírust

Továbbra is óvatosaknak kell maradniuk azoknak a személyeknek, akik egyszer már átestek a vakcináción, hiszen potenciális fertőzők maradhatnak.

...svg content...Gyõr, 2021. január 24. Egy egészségügyi dolgozó megkapja a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcináját a gyõri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházban 2021. január 24-én. MTI/Krizsán Csaba
Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Jonathan Van-Tam professzor, az Egyesült Királyság egészségügyi minisztériumának szakértője a The Telegraph hírlapban közzétett publikációjában arról írt, hogy egyelőre nem tudni, miként fejtheti ki hatását a védőoltás a járvány terjedésére.

Nagy-Britanniában a 80 év feletti lakosság 75 százaléka már átesett a vakcina első dózisán, a Pfizer-BioNTech és az Oxford-AstraZeneca oltóanyagainak maximális hatékonyságához azonban két adag szükséges. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Van-Tam szerint egyetlen vakcina sem lehet 100 százalékosan hatásos, ezért nincs olyan készítmény a világon, ami garantált védelmet biztosítana a koronavírussal szemben. Elképzelhető, hogy az oltást követő két-három hetes időszakban bárki elkaphatja a fertőzést, hiszen például idősebbeknél az immunválasz nem mindig elegendően robusztus.

A szakember figyelmeztetett, ha oltás után a fiatalok nem fogják betartani a távolságtartást, elhagyják a maszkok használatát, valamint a fertőtlenítést is elhanyagolják, akkor a fertőzöttek száma sosem fog csökkenni, magatartásukkal pedig veszélyeztethetik majd az idősebb korosztályt.

Eddig Izrael vezeti a vakcinációs világranglistát, a közel-keleti országban ugyanis közel 2 millióan kapták már meg a Pfizer vagy a Moderna készítményeit. Izrael egészségügyi minisztere, Juli Edelstein elmondta, sokan a vakcina ellenére is lebetegszenek, azonban esetükben jó hír, hogy csak sokkal kevesebben kerülnek be a kórházakba súlyosabb tünetekkel.

Az Egyesült Királyságban nemrég kitolták a két dózis közötti 3 hetes időintervallumot 12 hétre annak érdekében, hogy minél több ember kaphassa meg a vakcinát, ugyanis mostanáig eléggé körülményes feladatnak számított a disztribúció.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.