Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az orosz vakcina gyártása a legkomplikáltabb, amibe később akár egy EU-s ország is beszállhat

Oroszország már felkérte Németországot, hogy vizsgálják meg, van-e az Európai Unió valamelyik országának szabad kapacitása arra, hogy bekapcsolódjon a Szputnyik V vakcina gyártásába.

...svg content...Moszkva, 2020. augusztus 13. Az Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI) által közreadott képen az új koronavírus okozta betegség, a Covid-19 elleni oltóanyag, a Gam-Covid-Vak előállításán dolgoznak az orosz Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet moszkvai laboratóriumában 2020. augusztus 6-án. A vírus ellen a világon elsőként bejegyzett vakcina árusítását a tervek szerint augusztusban elkezdik Szputnyik V néven. MTI/Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI)
Külföld

Takács Petra

Szerkesztő

Jens Spahn az Europe 2021 című nemzetközi fórumon elmondta, hogy az EU gyógyszerfelügyeleti hatóságának szerepét betöltő EMA-nál lefolytatandó engedélyeztetési eljárásban kell megítélni, pontosan mennyire biztonságos és hatékony az orosz fejlesztésű vakcina.

Kifejtette, hogy a Szputnyik V gyártása „sokkal összetettebb” folyamat, mint a már forgalmazási engedéllyel rendelkező vakcináké. Ismertette, hogy Oroszországból felkérték a német kormányt, vizsgálja meg, van-e Németországban vagy máshol az EU-ban a termék gyártására alkalmas kapacitás. A kormány „közvetítőként” tevékenykedik az ügyben – mondta. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

A Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa Handelsblatt című üzleti lap, a Wirtschaftswoche című gazdasági hetilap, a Die Zeit című politikai hetilap és a Der Tagesspiegel című politikai napilap közös online fórumán arról is szólt, hogy szerinte külpolitikai törekvéseket lehet kimutatni a Szputnyik V EU-s gyártására és piaci bevezetésére irányuló moszkvai kezdeményezés mögött. Mint mondta, a Kreml „nagyon intenzíven” használja külpolitikájában a hazai fejlesztésű vakcinát, holott még nem gondoskodott arról, hogy az egész orosz lakosság lehetőséget kapjon a SARS-CoV-2 elleni védőoltás megszerzésére.

A Szputnyik V-t Németországban az IDT Biologika nevű társaság gyárthatja, amely a Szász-Anhalt tartományi Dessauban működtet oltóanyaggyártó üzemet. Reiner Haseloff tartományi miniszterelnök egy keddi nyilatkozatában meg is erősítette, hogy a vakcina fejlesztői felvették a kapcsolatot a céggel. Mint mondta, a kormány nyitottan, „tabuk nélkül” közelíti meg az ügyet, mert azt vallja, hogy mindent támogatni kell, ami segít a járvány legyőzésében.

Jürgen Betzing, az oltóanyaggyártás globális piacán a legfontosabb szereplők között számon tartott IDT Biologika ügyvezető igazgatója a Mitteldeutsche Zeitung című térségi lapnak elmondta, hogy legalább négy-öt hónapig tartana a Szputnyik V gyártásának előkészítése. Kiemelte, hogy a társaság szaktudása és kapacitása iránt igen komoly a kereslet. Ezt jelzi a többi között, hogy részt vesznek az AstraZeneca amerikai gyógyszeripari óriásvállalat SARS-CoV-2 elleni vakcinájának gyártásában és csomagolásában. Az első nyolcmillió adag oltóanyagot már ki is szállították a dessaui üzemből.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.