Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
354,91 Ft
Euró
385,42 Ft
Font
451,13 Ft
Bitcoin
70,095 $

Videón mutatják be, hogyan zajlik az anális koronavírus-teszt Kínában

Videón mutatják be a kínai egészségügyi szervek, hogy működik az anális koronavírus-teszt

Külföld

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

Nemrég derült fény arra, hogy Kínában, ahol az első koronavírusos esetek már 2019-ben jelen voltak, egy „hatékonyabb” módját találták a tesztelésnek, mégpedig a végbélből vett mintából.

Egy videó kezdett el terjedni Twitteren a procedúráról, amelyen egy tesztbábun mutatják be, hogyan veszik le ezt a mintát egy olyan eljárásban, amelyen egyes hírek szerint „kínaiak ezrei” már átmentek. Soron kívül Érdemes figyelni, több banknál is jelentősen megemelkedtek az éves díjak

A videóban egy egészségügyi dolgozó helyezi bele a vattával borított pálcikát a pizsamás bábu nemesebbik felébe, egy kicsit még meg is forgatja, mielőtt azt egy kémcsőbe teszi. A Sputnik írása szerint a módszer nem tart sokáig és állítólag hatékonyabban mutatja ki a vírus jelenlétét, mivel az emésztőrendszerben tovább ott marad, mint a légcsőben.

Egyelőre nem tudni, hogy a videó hivatalos instrukciós videó, vagy csak egy rekonstrukciója a tesztnek, amelyet a közösségi média felhasználói szerint már rendszeresen használnak kínai repülőtereken is, a külföldiekkel sem kivételezve.

A kínai egészségügyi tanács tájékoztatója szerint a sóoldatba áztatott vattapamacsot 3-5 cm mélyen kell a páciens végbelébe tenni és bár nem kötelező az eljárás használata, tavaly több koronavírus-gócpont körül használták, emellett az önkormányzat Peking mind a 21,5 millió lakosának tesztelését elrendelte, minden lehetséges eszközzel.

Az említett videó ezen a linken érhető el.

Földméretű bolygót fedeztek fel, amely akár százmilliárd évig is létezhet

De van egy apró bökkenő, ugyanis a csillaga nem volt túl kegyes hozzá.

Fontos újítás lendíthet nagyot a magyar egészségügy helyzetén

A kormány júliustól teljeskörűen bevezeti az új betegút-menedzselő rendszert, amely lehetővé teszi a páciensek számára, hogy maguk jelölhessék ki az orvosi vizsgálatok időpontját.