Újabb magyar orvos szerint is szervezési problémák vannak a koronavírus elleni védőoltásokkal
Lassan érkeznek az oltóanyagok Magyarországra, a kormány ezért az Európai Uniót hibáztatja, mivel szerintük rossz és megkésett döntéseket hoznak.
Lassan érkeznek az oltóanyagok Magyarországra, a kormány ezért az Európai Uniót hibáztatja, mivel szerintük rossz és megkésett döntéseket hoznak.
Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor már december 4-én elmondta, szerinte elfogadhatatlan, hogy miközben az USA-ban és az Egyesült Királyságban használják a Pfizer vakcináját, addig az Európai Unióban az engedélyezésre várnak.
Menczer Tamás államtitkár hozzátette, Brüsszel csak tavaly novemberben kötött szerződést a Pfizerrel, míg Amerika és Anglia már tavaly nyáron, júliusban, ezért történhetett meg a késlekedés.
Sztella Kiriakídisz egészségügyi biztos szerint a mostani nehézségek nincsenek összefüggésben a megrendelésekkel, hanem inkább azzal, hogy szűk keresztmetszetek vannak a gyártásban, ami viszont javulni fog az elkövetkező hetekben és hónapokban – adta hírül az ATV portál.
Bár az operatív törzs sajtótájékoztatójáról megtudhattuk, hogy hazánkba eddig 80 ezer vakcina érkezett, az Orvosi Kamara alelnöke elmondta, hogy az oltásra való jelentkezés rendkívül körülményes, az időpontkérés nem működik, a telefonszámok pedig a legtöbb esetben elérhetetlenek.
Póta György gyermekorvos az ATV Híradónak adott interjúban közölte, ő már beoltatta magát, azonban kollégái nem biztos, hogy tudtak még élni a lehetőséggel, mivel nagy a felfordulás és a káosz a rendszerben. A szakember szerint előbb kapták meg a védőoltásokat, mint hogy elküldték volna számukra az értesítést arról, hogyan kell oltani.
Két oltási módszer létezik – az egyik, hogy az oltóanyag felét félreteszik, hogy egyszer már beoltottak 21 nap múlva megkaphassák a második dózist, a másik pedig, hogy a meglévő szállítmányból a lehető legtöbb embert beoltják, és abban bíznak, hogy időben megérkezik a következő adag. Magyarországon ez utóbbit választották, mégis lassan halad a vakcinációs program.