Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A legfrissebb kutatások érdekes állítást fogalmaznak meg a hibernálással kapcsolatban

A legfrissebb kutatási eredmények szerint a hibernálás nem is annyira irreális, sőt, a kutatók szerint akár megoldást is jelenthet több egészségügyi problémára.

Tudomány
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

A legfrissebb kutatási eredmények szerint a hibernálás nem is annyira irreális, sőt, a kutatók szerint akár megoldást is jelenthet több egészségügyi problémára.

A hibernálás akár a szívbetegségekkel küzdő személyek esetében is hatalmas fordulatot hozhat, a kutatók ugyanis olyan bizonyítékokat találtak, melyek szerint az ókorban élt emberek hónapokig aludtak, hogy túléljék a brutális teleket. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Prof. Kelly Drew, az alaszkai Fairbanks Egyetem Északi-sarkvidéki Biológiai Intézetének munkatársa úgy fogalmazott, a hibernálás megoldást jelenthet azok számára, akik éltek már át szélütést, vagy hirtelen szívmegállásos panaszokkal küzdenek.

Az intézmény kutatói jelenleg egy olyan gyógyszer kifejlesztésén munkálkodnak, mely képes lentebb nyomni a testhőt, a módszerrel pedig csökkennek az aktív anyagcsere folyamatok, továbbá az emberi test rengeteg energiát tud megspórolni. A technológia nagy hasonlóságot mutat az állatok hibernációjával – írja a The Telegraph.

A testhőmérséklet csökkentése az egyik leglényegesebb része a szívmegállás után felépülő betegek kezelésében, ugyanis 24 órán át 32-36 Celsius-fokra hűtik a páciens testét, majd szépen lassan felmelegítik. Amennyiben a testhőnk csökken, úgy azonnal megborzongunk, kialakul a természetes hidegrázás. Ezt a reakciót kívánják kiváltani a készülő gyógyszerrel, így lehetne sikeresen hibernálni egy embert.

A kutatók célja, hogy leegyszerűsítsék a hűtési eljárást, illetve szem előtt tartják, hogy semmiképp ne alkalmazzanak olyan szereket, melyek bénulást vagy rohamos gyorsaságú izomvesztést okoznak. A kutatások során figyelembe veszik az ókori leletek vizsgálati eredményeit, melyek szerint a hosszú hónapokon át barlangban tartózkodó emberek masszív D-vitamin hiányban szenvedtek.