A BUD Cargo City már megkezdte a felkészülést a vakcinaszállításra Magyarországon
Napról napra egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy befusson az első vakcinaszállítmány Magyarországon, és megkezdődhessenek az oltások.
Napról napra egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy befusson az első vakcinaszállítmány Magyarországon, és megkezdődhessenek az oltások.
Magyarország kormánya több céggel is tárgyalásban áll a vakcinák kapcsán, miközben az Egyesült Államokban megkezdik a sürgősségi oltásokat, akárcsak tette azt a hét elején az Egyesült Királyság.
A hivatalos tájékoztatás szerint a BUD Cargo City megkezdte a felkészülést a vakcinaszállításra, ami egy újabb mérföldkő lehet Magyarország számára a koronavírus elleni harcban, mely még mindig nagy erőkkel tart.
A légiáru-szállítás gyorsaságából és hatékonyságából adódóan kulcsszerepet játszik a járvány elleni küzdelemben: a „normál” légi szállítmányok mellett a koronavírus-járvány kezeléséhez szükséges orvosi eszközök, gyógyszerek is – mint például a favipiravir vagy a -20°C-on szállított, tesztelésre behozott vakcinák – a BUD Cargo Citybe érkeznek – olvasható a közleményben.
Az új, 32 600 négyzetméteren elterülő BUD Cargo City tökéletes stratégiai pontja a vírus elleni harcnak: az épületben 15-25 °C-os, 2-8 °C-os tárolókat és -15-25 °C-os helyiségeket alakítottak ki, amelyek több tucat raklapnyi árut képesek befogadni.
Habár a BUD Cargo Cityben „csupán” az áruk átrakodása zajlik, mivel a vakcinák és gyógyszerek hőmérsékletérzékeny áruk, különös odafigyelést igényelnek. A repülőtér légiáru-forgalmának lebonyolításához épp ezért rendkívül sok szereplőre és precíz koordinációra van szükség.
Kiderült, hogy még a magyar egészségügyben is vannak vírustagadók
Feladók, szállítmányozók, légitársaságok, földi kiszolgálók, hatóságok, illetve minden repülőtéren dolgozó kolléga szoros együttműködése nélkülözhetetlen ebben a folyamatban. A BUD Cargo City kiváló bázist biztosít a munkához: a Budapest Airport idén januárban, a lehető legjobbkor helyezte forgalomba a létesítményt, amely gyorsan a budapesti légiszállítás, egyúttal a térség légikapujává vált, és ma a koronavírus-járvány elleni küzdelem egyik bástyájaként üzemel.