Genetikailag tökéletesített „szuperkatonákat” tesztelhetett Kína
Fontos biológiai teszteket végezhetett Kína a Népi Felszabadító Hadsereg körében, annak reményében, hogy biológiailag felerősítik a katonák adottságait, „szuperkatonák” megalkotása céljából
Fontos biológiai teszteket végezhetett Kína a Népi Felszabadító Hadsereg körében, annak reményében, hogy biológiailag felerősítik a katonák adottságait, „szuperkatonák” megalkotása céljából – írja egy fő amerikai hírszerzés forrás a Wall Street Journal-ben.
John Ratcliffe, a Trump elnökség titkosszolgálati főnöke úgy fogalmazott, hogy Kína egyre nagyobb nemzetbiztonsági kockázatot jelent az Egyesült Államok számára, amely egy új formában is megnyilvánulhat: biológiai eszközökkel alkothatnak meg szuperkatonákat, akiknek erősségeit felerősítik, képességeit tökéletesítik, emberkísérletek útján.
Ratcliffe megjegyzi, hogy Peking hatalomtörekvései „nem ismernek etikai határokat”, és bármire képesek, hogy a világ vezető szerepét biztosítsák maguknak. Azt azonban sem ő, sem a CIA nem fejtette ki egyelőre, mit értenek egészen pontosan az alatt, hogy biológiailag felerősített katonákat alkotnak Kínában.
Tavaly egyébként már írtak erről egy tanulmányt az Egyesült Államokban, ahol azt fejtették ki, hogy Kína egyre szélesebb körben vizsgálja annak lehetőségét, hogy a biotechnológia eszközeit is bevetik a hadsereg terén. Állították: vannak arra utaló jelek, hogy Kína genetikai módosításokat hajthat végre katonákon, hogy növeljék a sereg teherbíró képességeit és teljesítményét.
A tanulmány szerzői a CRISPR módszerre mutattak, amelyet már használnak a nagyvilágban, ám nem emberi kísérletekre, hanem inkább a növények genetikai szintű kezelésére, például betegségek kiirtására. Az emberen való alkalmazása a nyugati világban alapvetően nem lehetséges, ugyanis az orvosok etikátlannak tartják a humán gének ilyen jellegű módosítását.
A kínai kormány egyelőre nem reagált a vádakra, amelyeket Ratcliffe elővezetett, viszont amennyiben igaz az állítás, forradalmasíthatják a hadászatot Pekingben, melyre az Egyesült Államok egyelőre nincs felkészülve.