Nem érdemes túlzásba vinni a karácsonyi dekorációt az otthonunkban
Ha túl sok fényfüzérrel díszítjük lakásunkat, nagyobb eséllyel kaphat lángra a lakás berendezése. A statisztikák szerint leggyakrabban a hálószobában és a konyhában keletkezik tűz – írja a Magyar Nemzet.
Ha túl sok fényfüzérrel díszítjük lakásunkat, nagyobb eséllyel kaphat lángra a lakás berendezése. A statisztikák szerint leggyakrabban a hálószobában és a konyhában keletkezik tűz – írja a Magyar Nemzet.
A közeledő karácsonyi időszakban a biztosítótársaságok évek óta óta próbálják felhívni a lakosság figyelmét az esetleges tűzkárokra, ugyanis sajnos az ünnepek alatt mindig több esetet jelentenek, mikor tűz keletkezett valamelyik helységben.
Mivel a koronavírus sokakat otthonmaradásra kényszerít, vannak olyanok hazánkban akik már novemberben megkezdik a karácsonyi készülődést, feldíszítik a lakást, esetleg felállítják a karácsonyfát. Sajnos már a múlt hét végén történt egy tűzeset, így a Magyar Biztosítók Szövetsége újabb felhívást tett közzé.
Az elmúlt évek adatai alapján az őszi és téli időszakban átlagosan negyvenöt percenként gyullad ki ingatlan, melynek következtében napi szinten akár két-három otthon is a tűz martalékává válhat, ez pedig kétnaponta tűz okozta halált eredményez hazánkban.
A karácsonyi ünnepek után sem nyugalmasak a tűzoltók mindennapjai, ugyanis tavaly januárban is több mint 750 lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat, ha átlagot veszünk, ez óránkénti riasztást jelent. A keletkezett tüzeket nagyrészt már nem az adventi dekorációk, vagy éppen a karácsonyfák okozzák, többnyire a konyhában, illetve a lépcsőházban keletkezik tűz, de értesítették már erkélyen hagyott cigaretta miatt is a tűzoltókat.
A biztosítók szerint leginkább az emberi mulasztásnak tudhatók be a sajnálatos tűzesetek, leggyakrabban fűtőtestek, vagy az ágyban dohányzás okozza a tüzet. Kiemelten fontos, hogy ügyeljünk arra, ne terheljük túl a házban lévő elektromos hálózatot, egy fali csatlakozóra például ne kapcsoljunk 2000-2500 W összteljesítményt meghaladó eszközöket.
A Mikulás postaládája idén nem csak ajándék kívánságokkal van tele
A legbiztonságosabb, ha már a keletkező füstöt időben észrevesszük, ezért érdemes minden háztartásba telepíteni füstérzékelő berendezést, mely a tűz még korai stádiumában jelzi a bajt és az is biztos, hogy észrevesszük a jelzést, ugyanis a készülékek 85 decibelen jelzik számunkra, ha tűz üt ki otthonunkban.