Boris Johnson nincs lélegeztetőgépen, de továbbra is az intenzív osztályon ápolják
A brit miniszterelnök nemrég újra rosszul lett, vasárnap pedig kórházba szállították.
Az 55 éves kormányfőt a londoni St. Thomas kórházba szállították a hétvégén, miután a Twitteren még azt mondta, hogy csak egy rutin tesztre megy és közben egészen jól érzi magát.
Johnson állapotának hirtelen romlása azonban sokkolta az egész nemzetet. Korábban élesen kritizálták a miniszterelnököt amiatt, hogy szerette volna, ha Nagy-Britannia úgy küzdi le a koronavírust, hogy mindenki elkapja és ezáltal kialakul az immunitás.
Az illetékes hatóságok szerint Johnson továbbra is tudatánál van, csupán elővigyázatosságból küldték át. Egyelőre nincs intubálva és lélegeztetőgépre kötve, az orvosok szeretnék őt biztonságban tartani.
Vasárnap még arról számolt be a Downing Street, hogy az államfő tünetei enyhék, két nap alatt azonban láthatóan jóval betegebb lett. Michael Gove, a kabinet egyik minisztere fél órával ezelőtt megerősítette, hogy Johnson tünetei valóban rosszabbodtak:
„Még nincs lélegeztetőgépen, azonban oxigénmaszkkal segítik a légzésben.”
„Azért helyezték intenzív osztályra, mert a szakorvosok és az ápolói csapat úgy döntöttek, hogy a lehető legmegfelelőbb ellátásban kell részesülnie”, tette hozzá Grove.
A brit miniszterelnök még március 27-én jelentette be, hogy elkapta a koronavírust, azóta viszont jól érezte magát. Mint ahogyan az a COVID-19 betegeknél megfigyelhető, a tünetek a fertőzés utáni tizedik nap körül kezdenek agresszívabbá válni. Valószínű, hogy Johnsonnál ugyanígy lehetett.
A kormányfőt helyi idő szerint hétfő este 7 óra körül regisztrálták a St. Thomas klinika intenzív osztályán, azóta pedig megfigyelés alatt tartják. A koronavírus-fertőzés kritikus szakaszában tart, így jó jel, hogy a lélegeztetőgépet egyelőre nem kellett használniuk.
A kormánypárti és ellenzéki sajtó egyaránt jó egészségét és mihamarabbi felépülést kívánt Boris Johnsonnak.
Mindeközben Nagy-Britanniában a koronavírusban elhunytak száma átlépte az 5 ezret, ami a világon az egyik legmagasabb érték. A kormány legutóbbi rendelete alapján egyre többet tesztelnek, azonban szakértők szerint túlságosan későn álltak neki ennek a roppant fontos feladatnak.
Svájcban úgy tűnik, csökken a betegek száma: