Szlávik elmondta, mennyire lehetnek veszélyben azok, akik egy alapbetegséggel küzdenek a vírus idején
Dr. Szlávik János, Dél-pesti Centrumkórház főorvosa a TV2 MOKKA című reggeli műsorának volt a vendége, és egyúttal üzent is a koronavírus-fertőzésen átesetteknek, valamint elárulta, meddig tart a vírus elleni immunitás.
Dr. Szlávik János, Dél-pesti Centrumkórház főorvosa a TV2 MOKKA című reggeli műsorának volt a vendége, és egyúttal üzent is a koronavírus-fertőzésen átesetteknek, valamint elárulta, meddig tart a vírus elleni immunitás.
Szlávik már a beszélgetés elején hangsúlyozta, hogy csak hosszabb távon lehet megállapítani a járvány dinamikáját. „Ha minden nap 4-5 ezer ember lesz fertőzött, bizonyítottan, akkor közülük elég sokan kerülnek kórházba.”
„Ők idős, beteg emberek, és ahogy telik az idő, sajnos közben közülük egyre többen halnak meg. Ez egy természetes jelenség.” – mondta a szakember, hozzátéve, talán ezen a héten lehet majd először látni, hogy ez a szám stabilizálódik, emelkedik, vagy csökken.
„Nagy valószínűség szerint csökkenni fog, hiszen azért hozzák a szigorító intézkedéseket, hogy ne legyen több új fertőzött.” Ugyanakkor vannak olyan országok is, ahol a szigorítások ellenére növekedtek a számok, de javarészt egy csökkenő tendenciát láthatunk megvalósulni.
Szlávik szerint addig kell kihúzni ezt az időszakot, amíg a védőoltás meg nem érkezik, melyről egyre több a jó hír. A fiatal és idős betegek kapcsán pedig fontos megjegyezni, hogy többségében még mindig a régi generáció tagjai hunynak el.
„A többség azt mutatja, hogy sajnos idős, nagyon beteg emberek halnak bele ebbe a betegesébe. A statisztikák szerint az egy alapbetegség nem olyan nagyon veszélyes. Általában kettő, vagy három van az esetek többségében.”
„Jellemzően cukorbetegség, magas vérnyomás, szívbetegség, daganatos betegség…” – tisztázta a tényeket a neves és elismert szakember. Állandó kérdés emellett, hogy azok az emberek mennyire érezhetik magukat biztonságban, akik egyszer már elkapták a vírust.
Orbán Viktor fontos bejelentést tett az idős emberek érdekében
„Ritkább esetekben 6 hónap után egy másik törzzsel meg lehet fertőződni. Gondolok itt arra, hogy aki a kínai első hullámban fertőződött meg, és Európába, Amerikába érkezik, újra elkaphatja a vírust. Ez előfordul, ritkán, és szerencsére azok, aki újra elkapják a vírust, azok sokkal enyhébb lefolyású betegséggel szenvednek.” – fogalmazott Szlávik, aki szerint úgy tűnik, hogy 6 hónapon át szinte biztosan védettséget élvezhetünk, de ez még hosszabb idő is lehet. Egyelőre zajlanak erről a kutatások.