Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Fauci: az oltástagadó emberek okozhatják a legnagyobb problémát a pandémia során

Az Egyesült Államok vezető infektológusa, Dr. Anthony Fauci szerint az álhírek terjedésével együtt egyre többen válnak vírustagadóvá, ez pedig súlyos gondokat jelenthet a járvány terjedésének megakadályozása szempontjából.

...svg content...Washington, 2020. szeptember 23. Anthony Fauci, az allergológiai és fertõzõ betegségekkel foglalkozó országos intézet (NIAID) igazgatója, a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos intézkedéseket irányító elnöki munkacsoport volt tagja a képviselõház egészségügyi, oktatási, munkaügyi és nyugdíj-bizottságának a koronavírus-járvány elleni védekezésrõl tartott meghallgatásán a törvényhozás washingtoni épületében, a Capitoliumban 2020. szeptember 23-án. Fauci bejelentette, hogy az idei év végére a kormány tudósai talán tudni fogják, hogy van-e biztonságos és hatásos vakcinájuk a koronavírus ellen. MTI/EPA/Washington Examiner pool/Graeme Jennings
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Egyesült Államok vezető infektológusa, Dr. Anthony Fauci szerint az álhírek terjedésével együtt egyre többen válnak vírustagadóvá, ez pedig súlyos gondokat jelenthet a járvány terjedésének megakadályozása szempontjából.

Fauci a CNBC-nek adott interjúban elmondta, leginkább bizonyos emberek hozzáállása keseríti el, amivel maga a vakcinációs program is veszélybe kerülhet: Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

„Több mint negyedmillió halott és 11 millió fertőzött, valamint napi 150 ezer új eset ellenére vannak, akik azt mondják, hogy az egész kitaláció és hazugság. Ez a valós probléma.”

Miután a Moderna vakcinájáról kiderült, hogy 94,5 százalékban hatékony, valamint a Pfizer-BioNTech közös fejlesztésű védőoltása 95 százalékos effektivitást produkált, Fauci szerint elengedhetetlen lenne, ha a pandémia lelassításához az amerikai állampolgárok több mint 50%-ának beadhatnák az oltóanyagok valamelyikét.

„Ha van egy hatékony vakcinánk, de a lakosság 50 százaléka nem kapja meg, azzal teljesen indokolatlanul sokkal magasabb szintű közegészségügyi kockázatot generálhatunk.”

A szakember úgy gondolja, leghamarabb áprilisban indulhat el a teljes lakosság beoltása, addig elsősorban az egészségügyi dolgozók és a rizikócsoporthoz tartozó személyek kaphatják meg a vakcinát.

„Ha tömegesen elkezdjük beoltani a populációt, azzal drasztikusan csökkenthetjük a megfertőződés esélyeit. Amikor már rengeteg embert megvédtünk, akkor beszélhetünk csak valódi nyájimmunitásról.”

A legutóbbi közvélemény-kutatásból megtudhattuk, hogy az amerikaiak 58%-a adatná be magának a koronavírus elleni vakcinát. Az Egészségügyi Világszervezet becslései szerint egy 60-70 százalékos hatékonysággal rendelkező védőoltással már el lehetne érni a nyájimmunitást, így a harmadik tesztfázis után 90 százalék feletti effektivitást mutató védőoltások elvileg jelentős immunitást biztosíthatnának.