Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,28 Ft
Euró
386,10 Ft
Font
450,16 Ft
Bitcoin
65,489 $

Újabb országban tesztelnek saját fejlesztésű vakcinát

Megerősítette a helyi média vasárnap, hogy megkezdődött az izraeli Nesz Ciónában található biológiai kutatóintézetben kifejlesztett koronavírus-vakcina klinikai tesztje

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Megerősítette a helyi média vasárnap, hogy megkezdődött az izraeli Nesz Ciónában található biológiai kutatóintézetben kifejlesztett koronavírus-vakcina klinikai tesztje – írja az MTI alapján az Infostart.

Az első ember, aki megkapta az izraeli vakcinát, a 26 éves Szegev Harel, aki megfigyelésre – részben elővigyázatosságból – befeküdt a Tel-Aviv mellett található Séba kórházba. A lap is megjegyzi, hogy eredetileg egy 47 éves férfi lett volna az első kísérleti alany, ám ellenanyagot találtak a szervezetébe, így kiderült, hogy úgy esett át a koronavíruson, hogy nem tudott róla. Soron kívül Hivatalos: Oroszországban folytatja a Ferencváros edzője

Harel mellett egy 34 éves orvostanhallgatónak is beadták a védőoltást, őt pedig a jeruzsálemi Hadassza kórházban oltották be. Kedden várhatóan még négy embert oltanak be, az egyiküknek viszont csak placebót fognak adni.

November során a klinikai szakasz első fázisában összesen 80 önkéntest fognak beoltani, akik 18 és 55 év közöttiek, szintén irányított kísérlet keretein belül, vagyis egy részük placebót fog kapni. Ha minden jól megy, a decemberi második szakasz során nagyjából ezer önkéntesnek adhatják be a szert, akkor már 18-85 közöttieknek.

A tervek szerint tavaszra jutnának el a legfontosabb, harmadik fázisba, amikor már mintegy 30 000 önkéntest vonnának be. Eközben a védelmi minisztérium bejelentette, megkezdik az oltóanyag tömegtermelését, így a sikerek tesztek esetében mind izraeli, mind palesztin polgároknak kioszthatják 2021 második felétől.

Izrael azonban nem csak a saját fejlesztésű vakcinájával számol, ugyanis a várhatóan hamarabb elkészülő külföldi védőoltásokból is kíván vásárolni. Egyébként az oltást Brilifenak nevezték el, ami a héber briut (egészség) és az angol élet (life) összevonásával alkottak meg, szimbolikus jelleggel.

Miért nincs F-vitamin? Itt a válasz

Többekben is felmerülhetett már, ezek a szerves vegyületek miért pont az ábécé betűiről kapták a nevüket, illetve az is, miért maradt ki látszólag néhány betű a sorból.