Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Szakértők szerint nem biztos, hogy azonnal működhetnek majd a koronavírus elleni vakcinák

Hiába folynak rohamtempóban a potenciális védőoltással kapcsolatos tesztelések, a szakemberek többsége szkeptikus a hatékonyságuk tekintetében.

...svg content...Nógrádszakál, 2019. október 25. Influenza elleni vakcina az egyik vizsgálóbuszban Nógrádszakálban, a Helybe visszük a szűrővizsgálatokat elnevezésű program idei körútjának utolsó állomásán 2019. október 25-én. 2019. október 25-én. MTI/Komka Péter
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Hiába folynak rohamtempóban a potenciális védőoltással kapcsolatos tesztelések, a szakemberek többsége szkeptikus a hatékonyságuk tekintetében.

Miközben több mint 44 COVID-19 elleni vakcina tart az emberi kísérleti tesztek utolsó fázisánál, azt nehéz lesz megállapítani, közülük melyik bizonyulhat a legeffektívebb megoldásnak, illetve melyikkel lehet megelőzni a további fertőzéseket – számolt be róla a CNN. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Dr. Susanne Hodgson, az Oxfordi Egyetem Jenner Intézetének professzora a Lancet Infectious Diseases tudományos folyóiratban közzétett elemzésben több kollégájával együtt aggodalmát fejezte ki a vakcinákról:

„Egy súlyos fertőzés halálozási kockázatának meghatározása a harmadik kísérleti fázis során rendkívül nehéz feladat, hiszen ehhez mérhetetlenül sok önkéntesre lenne szükség. Ehelyett a sokkal nagyobb negyedik tesztszakasz, illetve a széleskörű alkalmazás után vonhatjuk le a következtetéseinket.”

A negyedik tesztfázis általában akkor szokott elindulni, amikor a szabályozó intézmények hitelesítették és engedélyezték az adott szer használatát. A vakcinagyártók továbbra is azt szeretnék elérni, hogy készítményükkel megelőzzék a tünetek súlyosbodását, illetve magát a fertőzésveszélyt is csökkenthessék.

Kate Emary, az Oxfordi Egyetem kutatója és a publikáció társszerzője kiemelte, mivel a koronavírus csupán a fertőzöttek kisebb hányadánál jár komolyabb komplikációkkal, mindez azt jelenti, hogy egy sokkal nagyobb tesztcsoportot kellene toborozni önkéntesekből, hogy pontosan mérhető legyen a védőoltás hatékonysága:

„Úgy gondoljuk, csak akkor tudhatjuk meg biztosan, védhet-e minket a vakcina vagy sem a súlyos szövődményektől, ha a lakosság minél nagyobb aránya megkapja az oltást.”

Nagy Márton idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.