Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A legsúlyosabb tüneteket átélt koronavírus-páciensek konvaleszcens vérplazmája lehet a tökéletes gyógymód

A Johns Hopkins Egyetem legfrissebb kutatása alapján a konvaleszcens plazmaterápia akkor zárulhat legnagyobb sikerrel, ha egyenesen a komoly komplikációkon átesett COVID-19 betegek véréből nyerik ki a fontos ellenanyagot.

...svg content...Budapest, 2020. április 28. Vérplazmát ad egy nő a budapesti Biotest plazmaferezis állomáson 2020. április 28-án. Vérplazma adására kérik a koronavírus-fertőzésen átesett, gyógyult betegeket a szakemberek a tüneteket enyhítő kísérleti vérplazmaterápia kidolgozásához és alkalmazásához. A terápiát már alkalmazzák egy betegen, akinek a kezelése ígéretes. A donorjelöltek jelentkezését a koronavirusplazma.hu oldalon is várják. MTI/Balogh Zoltán
Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Johns Hopkins Egyetem legfrissebb kutatása alapján a konvaleszcens plazmaterápia akkor zárulhat legnagyobb sikerrel, ha egyenesen a komoly komplikációkon átesett COVID-19 betegek véréből nyerik ki a fontos ellenanyagot.

Az orvosok már a pandémia kitörése óta használják a vérben található, antitestekben dúskáló plazmát a koronavírus-páciensek kezelésére. Soron kívül Máv: éjszaka helyreállhat a Déli pályaudvart érintő vonalak menetrendje

A szóban forgó vizsgálatok során 126 COVID-19 fertőzést túlélő vérplazmamintáját elemezték ki, és széles spektrumú variabilitást mutattak ki az antitestek szintje, valamint a koronavírussal szembeni semlegesítő-képességük esetén – olvasható a CNN riportjában.

Az életkor és a nem szintén fontos tényezőnek bizonyult, ugyanis az idősebb, kórházi ellátásra szoruló férfiak tűntek a legjobb donornak – minél betegebb volt a vírusfertőzéssel ápolt személy, annál erősebb immunválasz jött létre.

Sabra Klein, a Johns Hopkins molekuláris biológus professzora a hivatalos közleményben elmondta,

„Rájöttünk, hogy a nem, az életkor és a fertőzés súlyossága kiemelt jellemzői nemcsak az antitestek mennyiségének, hanem a minőségének is, ezáltal komoly javulást érhetünk el.”

A konvaleszcens plazmaterápia klinikai tesztelése továbbra is folyamatban van, a kutatók véleménye szerint az orvosoknak csupán nagyon kevés útmutató áll a rendelkezésére ahhoz, hogy kiválasszák a legmegfelelőbb donorokat.

Korábbi kutatásokban szintén rámutattak, hogy egyes középerős tüneteket produkáló egyének antitestjei segítségével könnyebben tudják megtámadni a koronavírus replikációjához és fertőzéséhez elengedhetetlen tüskefehérjéket.