Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Mégsem csökkenti a halálozási rátát a remdesivir a koronavírus-pácienseknél

Az Egészségügyi Világszervezet legújabb klinikai tesztjéből kiderült, hogy a sokáig hatékonynak tartott koronavírus elleni gyógyszernek semmilyen bizonyítható pozitív hatása nem volt a COVID-19 betegek esetében.

...svg content...Debrecen, 2020. október 15. A Richter Gedeon Nyrt. gyógyszergyár által kifejlesztett, remdesivir hatóanyagot tartalmazó, csak klinikai vizsgálatra használható koronavírus elleni szert mutatja egy egészségügyi dolgozó a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Infektológiai Intézetében Debrecenben 2020. október 15-én. A vírusszaporodást gátló infúziós kezelést súlyos állapotú betegek kapják a most kezdõdött klinikai vizsgálatban. MTI/Czeglédi Zsolt
Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Egészségügyi Világszervezet legújabb klinikai tesztjéből kiderült, hogy a sokáig hatékonynak tartott koronavírus elleni gyógyszernek semmilyen bizonyítható pozitív hatása nem volt a COVID-19 betegek esetében.

A Gilead Sciences biotechnológiai vállalat antivirális készítménye az elsők között vált elérhetővé világszerte, többek között az amerikai elnököt, Donald Trumpot is ezzel kezelték kórházi tartózkodása alatt. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

A Financial Times riportja a WHO Szolidaritás néven futó tesztsorozatát említi, amely során négy potenciális gyógyszert, mégpedig a remdesivirt, a hidroxiklorokint, a HIV tüneteinek enyhítésére használt lopinavir és ritonavir keverékét, valamint az interferont vizsgálták 11 266 kórházban ápolt koronavírusos páciensen.

A hidroxiklorokin és a lopinavir, valamint a ritonavir terápiákat júniusban felfüggesztették, mivel mindegyiküket hatástalannak minősítették, a többi szerrel végzett kísérletek azonban 30 ország 500 kórházában folytatódtak – számolt be róla a WHO vezető tudósa, Soumya Swaminathan.

A kutatás végeredménye alapján egyik kezelési módszer sem csökkentette az elhalálozás, illetve az intubálás rizikóját, ezáltal az eddigi jótékonynak hitt szerek valószínűleg semmilyen effektivitással nem rendelkeznek.

Az Egészségügyi Világszervezet egyelőre nem kommentálta a Financial Times-ban megjelent publikációt, mivel kiszivárgott részeredményekről lehet szó. Az egyik október eleji tanulmányból megtudhattuk, hogy a remdesivir öt nappal megrövidítheti a koronavírus-páciensek kórházban eltöltött idejét, a legújabb kutatás azonban minden ígéretes kísérletre rácáfolhatott.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.