Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,721 $

Nem valószínű, hogy az első oltások véget vetnek a járványnak

Kate Bingham, a brit Vakcina Munkacsoport egyik vezetője úgy fogalmazott, hogy a koronavírus elleni védőoltások „első hulláma” nem valószínű, hogy véget vetnek a tavaly év végén kitört járványnak.

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Kate Bingham, a brit Vakcina Munkacsoport egyik vezetője úgy fogalmazott, hogy a koronavírus elleni védőoltások „első hulláma” nem valószínű, hogy véget vetnek a tavaly év végén kitört járványnak.

Az Egyesült Királyság rendkívül aktívan halmozta fel a koronavírus elleni oltóanyagokat, holott még hivatalosan el sem készültek. Az Európai Unióból év végén kilépő nagyhatalom összesen 340 millió dózisnyi oltóanyagra kötött előzetes szerződést, hat különböző vakcina-prototípus esetében. A Sky News is megjegyzi, ez minden országnál nagyobb készletet jelent. Soron kívül Újabb veszély fenyegeti az androidos felhasználókat

Kate Bingham, a brit Vakcina Munkacsoport egyik vezetője szerint továbbra is vannak bizonytalanságok arra vonatkozóan, hogy mekkora védelmet nyújthat a vakcina, és még fontosabb, hogy mennyi ideig. Hozzátette, további vakcinajelöltekre is szükség lesz, olyanokra is, amelyek még a fejlesztés korai fázisában járnak.

„Még nem végeztünk. Azért kezdtünk világszerte ennyi vakcina fejlesztésébe, hogy maximalizáljuk az esélyeinket, hogy legalább egy sikeres lesz közülük, melynek köszönhetően meg tudjuk védeni a lakosság legkitettebb szegletét. Folyamatosan az új lehetőségek után kutatunk, amelyek a különböző immunprofilú emberek számára jók lehetnek”

nyilatkozta a brit médiának.

Az Oxfordi Egyetem-AstraZeneca és a Pfizer-BioNTech fejlesztés alatt álló vakcinái kapcsán, az emberi kísérleti szakasz harmadik fázisa – melynek kereteiben placebo bevonásával a hatékonyságot vizsgálják – során összegyűjtött adatokat a következő hetekben hozhatják nyilvánosságra, melyekből kiderül, hogy blokkolják-e a fertőzést, vagy csak a tüneteket csökkentik.

Bingham ennek kapcsán viszont kiemeli, hogy ha már olyan vakcinánk van, amely a kitettebb demográfiák esetében csökkenti a betegség lefolyásának súlyosságát, már előrébb léptünk egy nagyot. „Egy részben hatékony vakcina már jobb a semminél. Az influenzaoltásoknak is csak 50 százalékos a hatékonyságok, mégis kulcsfontosságúak az influenza-szezonban” – tette hozzá.

Bingham egyébként maga is részt vesz a vakcinafejlesztésben, ám nem mint tudós, hanem mint önkéntes, méghozzá a Novavax vakcina kísérletében. A szakértő leszögezte, az első oltásoktól ne várjuk azt, hogy véget tudnak venni a járványnak, minél több sikeres vakcinánk lesz, annál nagyobb a siker valószínűsége.

Jobb, ha mindenki felkészül, 500 forint lesz egy gombóc fagylalt idén nyáron

A változatosság kedvéért ismételten drágulásra kell készülni a süteményeknél, miközben a kakaó világpiaci ára rekordszintre emelkedett, egy gombóc fagylalt pedig legalább 500 forint lesz a nyáron.