Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Eddig tarthat a koronavírus immunitása: érdekes adatok láttak napvilágot

Három, nemrég közzétett friss szakmai jelentés arra mutat rá, hogy a koronavírus immunitása hónapokig, vagy talán még tovább tarthat.

Külföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

Három, nemrég közzétett friss szakmai jelentés arra mutat rá, hogy a koronavírus immunitása hónapokig, vagy talán még tovább tarthat.

Az eddig kapott eredmények azt sugallják, hogy a koronavírus fertőzéséből felépülő emberek, még ha nem is a legtöbb, de legalább egy ideig védetté válik a COVID-19-től. A CNN szerint az egyik tanulmány kimutatta, hogy az emberek legalább 5-7 hónapig tartó antitesteket képesek termelni a koronavírus ellen. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

Az orvosok arra a következtetésre jutottak, hogy a semlegesítő antitestek stabilan legalább 5-7 hónapig termelődnek tovább a fertőzés után. Sok kutatóhoz hasonlóan találták koronavírus elleni antitesteket, amik a fertőzés után gyakorlatilag azonnal növekedést mutattak, majd összeomlottak.

Néhány B-sejtként ismert sejt azonban továbbra is megmaradt, és folyamatosan termelte az antitesteket, aminek a szintje az idő múlásával újra felépült. A betegebb embereknél erősebb immunválasz volt tapasztalható. Az intenzív osztályon vett mintákban magasabb volt az antitestszint, mint az enyhébb betegségben szenvedőknél. Egyelőre nem tudni, hogy ez mit jelent a hosszú távú immunitás szempontjából. Két másik tanulmány szintén támogatja a tartós immunitás gondolatát.

Az új koronavírus kevesebb mint 1 éve létezik, emiatt időbe telik megtudni, hogy meddig tart az immunitás. Ennek ellenére az orvosok azt mondják, hogy azokban az emberekben, akik az első SARS koronavírussal fertőződtek meg, mely a leginkább hasonlít a SARS-CoV-2 vírusra, még mindig látják immunitást, 17 évvel a fertőzés után is.

Ha a SARS-CoV-2 vírust hasonlítjuk össze az elsővel, akkor az orvosok arra számítanak, hogy az antitestek legalább 2 évig lesznek jelen, és valószínűtlen, hogy ez egy sokkal rövidebb időszakot jelentsen – részletezte Deepta Bhattacharya, az Arizonai Egyetem Orvostudományi Főiskolájának immunobiológusa.

A csapat közel 30 000 embert tesztelt, és olyan alanyokat is megvizsgáltak, akiket többször teszteltek. Az is kiderült, hogy azoknál a betegeknél, ahol súlyosabb volt az állapot, az immunválasz is nagyobb volt. „Az intenzív osztályon vett minták esetében az antitestek szintje magasabb volt, mint az enyhébb betegségben szenvedőknél.” – mondta a szakértő, aki egyelőre nem tudja, hogy ez mit jelent a hosszú távú immunitás szempontjából. Emellett a kutatók nem ellenőrizték, hogy az emberek második alkalommal ki voltak-e téve a vírusnak, és képesek voltak-e ellenállni az újbóli fertőzésnek.

A tanulmányok nem támasztják alá azt az elképzelést, hogy az Egyesült Államok vagy bármely más ország a fertőzés révén gyorsan elérheti az immunitást. Az Egészségügyi Világszervezet becslései szerint a lakosságnak csak 10% -a fertőzött a koronavírussal.

Újabb koronavírus-újrafertőződést jelentettek, a tünetek másodjára súlyosabbá váltak