Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Müller: hosszú ideje küzdünk a járvánnyal, de legalább ennyi áll még előttünk

Müller Cecília az operatív törzs hétfői sajtótájékoztatója során úgy fogalmazott, hogy a járvány továbbra is felszálló ágban van, ezért nagyon fontos az egyéni felelősség, mind a saját, mind családunk egészségének védelme érdekében.

Belföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Müller Cecília az operatív törzs hétfői sajtótájékoztatója során úgy fogalmazott, hogy a járvány továbbra is felszálló ágban van, ezért nagyon fontos az egyéni felelősség, mind a saját, mind családunk egészségének védelme érdekében.

Müller elmondása szerint mindenkinek a közös érdeke, hogy betartsuk a koronavírussal kapcsolatos szabályokat, mert így sikerülhet a járványgörbe laposítása, és megkímélhetjük az egészségügyi ellátórendszert a felesleges többletterheléstől. Nagyon fontos a maszk helyes használata, ugyanis nem csak a szájon, hanem az orron keresztül is távozhat belőlünk a vírus – tette hozzá. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

„Hosszú ideje küzdünk a járvánnyal, de legalább ennyi előttünk is van” – figyelmeztetett Müller, hozzátéve, hogy nem szabad lankadnia a figyelemnek a családunk és a saját egészségünk érdekében. Továbbra is rendkívül fontos a védőintézkedések betartása, különösen a maszkviselés, a távolságtartás és a kézi higiénia nagyon fontos.

A Magyar Nemzet arra volt kíváncsi az operatív törzstől, hogy igazak-e az ATV jelentései, miszerint a remdesivir készletek már kifogyóban vannak a kórházakból. Müller úgy felelt, hogy büszkén mondhatja, ez nem igaz, ráadásul magyar gyártású remdesivirt tudnak alkalmazni a kórházak, köszönhetően a Richter Gedeonnak, úgyhogy még egy ideig elegendő lesz a készlet a készítményből.

A Zalai Hírlap és a Nógrádi Hírlap kérdésére az országos tisztifőorvos elmondta, hogy jelenleg 45 idősotthonban érzékeltek koronavírus-pozitivitást, melynek kapcsán Müller kihangsúlyozta, nem véletlenül használta ezt a kifejezést, mivel a legtöbb esetben tünetmentes fertőzöttekről van szó, kik fertőzöttségéről szűrővizsgálatok során derült fény.

Az országos tisztifőorvos hozzátette, jellemzően alacsony számú pozitivitásról beszélünk valamennyi intézmény esetében, az érintett 45 intézmény 5642 lakója közül mindössze 542-nek lett pozitív a tesztje. Közülük 130-an kerültek kórházba a második hullám során, 30-an már felépültek, viszont 35-en életüket vesztették.

Müller leszögezte, az intézményekben továbbra is életben van a látogatási és intézet-elhagyási tilalom, hogy minél inkább csökkentsék a vírus bejutásának a kockázatát, ám Müller szavaival élve, „sajnos nem sikerült elkerülni a második hullám idején sem, hogy a vírus betegye a lábát a szociális ellátóintézetekbe”.