Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,06 Ft
Euró
390,53 Ft
Font
457,41 Ft
Bitcoin
57,108 $

Kiderült, hogyan változhat a járvány lefolyása Magyarországon az elkövetkező napokban

A korábban is megbízhatónak számító szennyvízvizsgálatok alapján a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja az előző heteken mért értékekhez képest állandósult az egyes településeken.

Bagamér, 2020. szeptember 29. Egy diák testhõmérsékletét mérik érkezéskor a Bagaméri Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola bejáratában 2020. szeptember 29-én. A koronavírus-járvány második hulláma miatt október 1-jétõl valamennyi köznevelési intézményben a belépéskor megmérik a diákok és a dolgozók testhõmérsékletét, hogy kiszûrjék a betegeket és ezzel csökkentsék a fertõzés kockázatát. MTI/Czeglédi Zsolt
Belföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A korábban is megbízhatónak számító szennyvízvizsgálatok alapján a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja az előző heteken mért értékekhez képest állandósult az egyes településeken.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ legfrissebb adatai alapján a vizsgált 21 városban egyelőre stagnál a fertőző részecskék mennyisége a szennyvízben, ami azt jelenti, nagyobb berobbanásra elvileg jövő héten még nem számíthatunk. Soron kívül Milliárdos fejlesztéseket hajthat végre az Országos Kórházi Főigazgatóság

Habár a COVID-19 kórokozója vízzel és szennyvízzel sem fertőz, az utóbbi részletes elemzésével precízen nyomon követhető a vírus terjedése még azelőtt, hogy hirtelen nagy mértékben megugrana a klinikai tüneteket produkáló páciensek száma.

Általánosságban tehát elmondható, hogy a szennyvízben kimutatható vírusrészecskék koncentrációjának emelkedése 4-10 nappal előzi meg a fertőzöttek számának növekedését.

Az NNK figyelmeztet, hogy a közösségi terjedés felgyorsulását továbbra is úgy lehet csupán megfékezni, ha az érvényben lévő járványügyi szabályokat maradéktalanul betartjuk. Az a legfontosabb, hogy csak az egészséges, tünetmentes személyek álljanak munkába és menjenek a közösségbe; különösen igaz ez a szociális, egészségügyi és oktatási intézmények dolgozóira.

Forrás NNK

Mindenképpen kerüljük a zsúfolt helyeket, a zárt tereket, viseljünk maszkot, tartsuk be a 2 méteres védőtávolságot, ha pedig megfázásszerű tüneteket észlelünk magunkon, semmiképpen se menjünk idős vagy krónikus beteg hozzátartozóink közelébe.