Trump fia szerint az apja mentette meg a kereszténységet
Eric Trump, az Egyesült Államok elnökének, Donald Trumpnak a fia meglehetősen elrugaszkodott kijelentésekkel borzolta a kedélyeket egy észak-dakotai rádiónak adott múlt heti interjújában
Eric Trump, az Egyesült Államok elnökének, Donald Trumpnak a fia meglehetősen elrugaszkodott kijelentésekkel borzolta a kedélyeket egy észak-dakotai rádiónak adott múlt heti interjújában – számolt be róla a brit Independent.
Eric Trump kevésbé gyakran szerepel a nyilvánosság előtt, a reflektorfény inkább az elnök lányán, Ivanka Trumpon szokott lenni, valamint a vején, Jared Kushneren, akik időnként egész médiakörutakat tartanak, melyekben rendre az elnök intézkedéseit magyarázzák, indokolják meg.
Eric sem akart kimaradni ebből, mintegy ráduplázva testvérére. Egy észak-dakotai rádiónak nyilatkozva az elnök fia elmondta, szó szerint az apjának köszönhetően, hogy a kereszténység megmenekült. Ám Eric itt nem állt meg, és egy hosszú listát is felsorolt apja eredményeiről, és az ezzel szembeni hozzáállásról.
„Szó szerint megmentette a kereszténységet, mivel a másik oldal háborút indított a hit ellen. A szélsőbaloldali Demokrata Párt az ateisták pártjává vált, támadást indítottak a kereszténység ellen, az egésze országban be akarják záratni a templomokat, miközben az italboltokat meg nyitva akarják hagyni” – mondta Eric Trump.
Az Independent megjegyzi, vélhető Eric Trump érzelmes reakciója a koronavírussal kapcsolatos templombezárásokban gyökereznek, azok bezárása és újranyitása elsősorban a helyi és az állami vezetők döntéshozatali körébe tartozik, és nem az elnökébe. A brit lap hozzáteszi, az italboltos megjegyzés pedig egy alapvető konzervatív kritikából eredhet, hogy a vállalkozások védelme érdekében több italbolt is hamarabb újranyithatott, mint a templomok.
Fontos különbség viszont, hogy a vallásos szertartások legalább egy órásak szoktak lenni, és általában kontaktusos rítusokkal, interakciók közepette zajlanak le, míg az italboltban intézett vásárlások – a vásárlók számától és a sor hosszúságától függően – mindössze néhány percig tartanak.
Fontos még megjegyezni, hogy az elmúlt idők tanulmányai azt sugallják, hogy a „szuperfertőző eseményekhez” köthető a fertőzöttek nagy része, a fertőzöttek 10-20 százaléka felelős az egész fertőzési száma 80 százalékáért. Az ilyen eseményeknek pedig táptalaja a zárt, zsúfolt és közeli kontaktusokat eredményező helyszínek, mint a templom.