Öt tényező, ami befolyásolhatja a COVID-19 kórlefolyását
A koronavírus globális szinten több mint 1 millió áldozatot követelt, de ez a szám lényegesen nagyobb lehet, akárcsak a fertőzöttek száma. Közben rengeteg új információt szereznek a tudósok a betegségről.
A koronavírus globális szinten több mint 1 millió áldozatot követelt, de ez a szám lényegesen nagyobb lehet, akárcsak a fertőzöttek esetében. Közben rengeteg új információt szereznek a tudósok a betegségről.
Ez azonban még mindig nem jelenti azt, hogy a tudósok mindent tudnának a koronavírusról. A nap 24 órájában zajlanak a kutatások, többek között a vakcinák előállítása miatt is, hogy a lehető leghamarabb meg tudják akadályozni a sok halálesetet és a nagy fertőzésszámot.
A CNN is egészen közelről foglalkozik a témával, rendszeresen beszámolva az eseményekről, a kutatási eredményekről. A Johns Hopkins Egyetem által összeállított lista szerint világszerte már több mint 35 millió ember teszteltek pozitívra.
Egyelőre azt sem tudni pontosan, hogy a vírusnak pontosan milyen kórlefolyása lehet, illetve milyen következményekkel járhat a fertőzés utáni időszak. Erről is jelentek meg szakértői vélemények, de konkrét tanulmányokkal még nem tudták egyiket sem alátámasztani főként azért, mert alig egy éve tudnak csupán a fertőzésről. Vannak emberek, akik már heteken belül képesek visszatérni a korábbi életükhöz, néhányuknál azonban elhúzódhatnak a tünetek.
Ennek kapcsán elmondhatjuk, hogy vannak, amiket már biztosan tudhatunk a vírusról, vagyis arról, hogy mi történik a COVID-19-fertőzés után, a felépülés szakaszában, ám ez személyenként változik:
- függ a háttérben meghúzódó egészségügyi problémáktól
- a vírus más károsodáshoz is vezethet
- lehetséges, hogy néhány esetben hosszú távú problémákkal néz szembe a beteg
- az, hogy nem voltunk kórházban, még nem jelenti azt, hogy nem lesznek hosszú távú problémáink
- még mindig folyamatosan tanulunk a vírusról, és a felépülési szakaszról