Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Így van most a vb-n kettős lábtörést szenvedett a sztár

Így van most a vb-n kettős lábtörést szenvedett a sztár

Így van most a vb-n kettős lábtörést szenvedett a sztár
Shutterstock/Illusztráció

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között.

Beállítom

Ismael Kone sípcsont- és szárkapocscsonttörést szenvedett, műtét vár rá a katari meccs után.

Kórházba került és műtétre készül Ismael Kone, miután súlyos lábsérülést szenvedett Kanada Katar elleni világbajnoki mérkőzésén. A középpályás sípcsontja és szárkapocscsontja is eltört az ütközés során.

A cikk a videó után folytatódik

A 24 éves játékost Assim Madibo szabálytalansága után kellett hordágyon levinni a pályáról, a katari futballistát azonnal kiállította a játékvezető. Kone már a földre érkezés pillanatában láthatóan nagy fájdalmak között volt, miközben Madibo a fejét fogva reagált a történtekre.

A jelenet után elszabadultak az indulatok a pályán és a kispadoknál is, amíg az orvosok ápolták a sérült középpályást. A stadionban érezhető volt az aggodalom, Kone azonban a hordágyról még integetett a szurkolóknak.

Súlyos volt a helyzet

A találkozót követően Jesse Marsch szövetségi kapitány megerősítette, hogy játékosa kórházba került, ahol édesanyja, Suzanne is mellette van, és hamarosan megoperálják. A tréner arról is beszélt, hogy Madibo a mérkőzés után felkereste az öltözőt, hogy személyesen kérjen bocsánatot a belépőért.

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be a Linert követett forrásként a Google-ben.

Beállítom

„Láttam a lábát, és azonnal tudtam, hogy valami nincs rendben” – mondta a csapatkapitány Stephen Eustaquio, aki az elsők között ért oda társához. „Nagyon hiányozni fog. Megvan benne az az X-faktor, amire a csapatunknak nagy szüksége van.” – idézi a Mirror.

Felesleges belépő volt

A három gólig jutó Jonathan David is bírálta a belépőt. „Ha olyan helyzet van, ahol nem lehet megszerezni a labdát, nincs értelme odalépni. Annak csak az a célja, hogy sérülést okozzanak” – fogalmazott.

Marsch a súlyos sérülés ellenére bizakodóan beszélt Kone jövőjéről. „Ismael egy nagyszerű srác. Nem tökéletes, de éppen ezért szerethető. Képes zseniális dolgokra, aztán a következő pillanatban kihagy a koncentrációja. Sok mindenben megtestesíti ezt a csapatot, hatalmas veszteség nekünk. Rendben lesz, a legjobb orvosokat kapja. Nagy jövő áll előtte, és fontos szerepe lesz mindabban, amit a következő időszakban építünk” – mondta a kapitány.

Kanada a drámai jelenetek ellenére 6–0-ra győzte le Katart. A negyedik gólt Kone helyére beálló Nathan Saliba szerezte egy látványos szabadrúgásból, majd az ünnepléskor magasba emelte csapattársa nevét és mezszámát viselő mezt, amit a hazai közönség hatalmas tapssal fogadott.

A következő cikkhez görgess lejjebb