Németország újabb koronavírus-vakcinával szállt be a pandémia elleni küzdelembe
Az IDT Biologika biotechnológiai vállalat a BioNTechen és a CureVacon kívül a harmadik német gyártó lehet, amely megkezdheti az emberi kísérleteket az országban.
Az IDT Biologika biotechnológiai vállalat a BioNTechen és a CureVacon kívül a harmadik német gyártó lehet, amely megkezdheti az emberi kísérleteket az országban.
A Német Fertőzéskutatási Központ (DZIF) közreműködésében fejlesztett védőoltást első lépésben harminc 18 és 55 év közötti önkéntesnek fogják beadni két dózisban, egymás után négy hét különbséggel.
A szélesebb körű második szakasz során idősebb résztvevőket toboroznak majd – ezek a tesztek előreláthatólag év végén rajtolhatnak el, a végén pedig kiderülhet, hatékony-e a vakcina, illetve megfelelő immunválaszt alakított-e ki a szervezetben.
A kelet-németországi Dessau-Rosslauban található IDT cég virális vakcinákat készít, valamint összesen hat COVID-19 projektnél segédkezik, többek között az AstraZeneca potenciális ellenanyagának tesztelését is különféle módokon támogatják.
A saját fejlesztésű virális vektorvakcinájuk a MERS ellen már bevált, genetikailag módosított, teljesen ártalmatlan himlővíruson alapul.
A világon jelenleg több száz COVID-19 vakcina ellenőrzése zajlik, az élen továbbra is az AstraZeneca, a Pfizer és a Moderna készítményei állnak, miközben Oroszországban a Szputnyik V-öt már augusztus közepén hitelesítették, ezen felül egyes kínai védőoltásokat is a harmadik fázison kívül beadták az egészségügyi dolgozóknak.
A német kormány a BioNTechet és a CureVacot 627 millió euróval támogatta annak érdekében, hogy a lehető legtöbb dózist foglalják le maguknak, valamint azért, hogy kibővítsék a gyártási kapacitásaikat az országban. A döntéshozók elárulták, az IDT-vel is elstartoltak a tárgyalások, így újabb vállalat csatlakozhat a koronavírus-járvány elleni harchoz.