Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

9 hónap kellett ahhoz, hogy több mint 1 millió COVID-19 halottja legyen a Földnek

Még egy év sem telt el a világjárvány kitörése óta, de már több mint 1 millió halottja van a vírusnak. A valós számok még nagyobbak lehetnek, miközben a politikai nyomás káros hatással lehet a vakcinák elterjedésére.

Külföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

Még egy év sem telt el a világjárvány kitörése óta, de már több mint 1 millió halottja van a vírusnak. A valós számok még nagyobbak lehetnek, miközben a politikai nyomás káros hatással lehet a vakcinák elterjedésére.

Világszerte már több mint 1 millióan haltak meg a koronavírus miatt, ami egy újabb mérföldkő a világjárvány rövid, de pusztító történetében. Kevesebb, mint 9 hónapnak kellett eltelnie ahhoz, hogy egy ilyen magas számot kapjunk, és sokan még ma is élhetnének, ha nem jelenik meg a vírus. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Mint arról a CNN is beszámolt, az első ilyen betegeket a kínai hatóságok erősítették meg Wuhanban. Ez lehetett az a város, ahonnan elindult a vírus, és szép csendben emberek millióit fertőzte meg. Az orvosok közben több minden miatt is aggódnak, mivel nem tudni, hogy a vírusnak hosszú távon milyen hatásai lehetnek.

Kína után Európa vált a vírus második epicentrumává, még tavasszal, ami számos nagy korlátozás bevezetését jelentette. Erősen korlátozták az emberek mozgásterét, de nem minden országban. Egyes országokban, városokban sikereket értek el, míg más területek súlyos károkat szenvedtek el.

Franciaország, Spanyolország és az Egyesült Királyság mellett Olaszország is erősen érintett volt. Jelenleg a franciák, a spanyolok és a britek azok, akik Európán belül látványos módon küszködnek a második hullám hatásaival.

Csak az Egyesült Államokban már több mint 200 000 áldozatot rögzítettek, de a valós számok magasabbak lehetnek. Ez a fertőzöttek számára különösen igaz lehet, mivel a vírus sok esetben tünetmentes, valamint nem lehet mindenkit tesztelni a Földön.

Donald Trump amerikai elnökre széles körben úgy tekintenek, mint aki rosszul kezelte a járványhelyzetet. Az ország gazdagsága és fejlett egészségügyi rendszerei ellenére is küzdött a fertőzések kordában tartásával. Egyes szakértők attól tartanak, hogy Trump nyomást gyakorolhat a tudósokra egy koronavírus-vakcina engedélyezésére vagy jóváhagyására a teljes hivatalos felülvizsgálati procedúra nélkül, mindezt politikai haszonszerzés céljából, még a választások előtt.

Trump többször is megvédte magát, és azt, ahogyan a járványt kezelte, de őt és a Fehér Házat széles körben kritizálták a COVID-19 terjedésének korlátozását célzó kormányzati irányelvek megsértése miatt, ideértve a társadalmi távolságtartást és a maszkviselést.

Hatásosnak tűnik a D-vitamin a koronavírus-fertőzés elleni kezeléseknél