Ipsos: a magyarok döntő többségének gondot jelentene az oktatás leállása
Az Ipsos kutatóintézet legújabb felméréséből kiderült, hogy a gyermeke családok háromnegyedének nehézséget jelentene, ha az óvodákat és iskolákat tartósan vagy ideiglenesen leállítanák a pandémia miatt
Az Ipsos kutatóintézet legújabb felméréséből kiderült, hogy a gyermeke családok háromnegyedének nehézséget jelentene, ha az óvodákat és iskolákat tartósan vagy ideiglenesen leállítanák a pandémia miatt – számolt be róla az ATV.
A felmérésből kiderült, hogy a gyermekkel rendelkező magyar családok legalább 75%-ára nagy terhet róna, ha a koronavírus-járvány helyzete olyan fokban súlyosbodna, hogy le kellene állítani az oktatási intézmények működését. A válaszadók közel fele ráadásul úgy fogalmazott, még csak rövidtávon sem tudná megoldani a gyermekek elhelyezését.
Az Ipsos szerint tízből hét háztartásban feleltek úgy, hogy nem vagy legfeljebb rövidtávon tudná megoldani a gyermek elhelyezését, mindössze 6 százalékuk felelt úgy, hogy hosszabb távon is meg tudná oldani. A válaszadók 21 százaléka mindössze azt, hogy nem okozna számukra gondot az óvodák és iskolák bezárása.
A felmérésé rávilágított, hogy a háztartás mérete és a kezelési lehetőségek között van összefüggés. A válaszadókon belül a 6-7 fős családok közül majdnem a felük, 45 százalékuk válaszolt úgy, hogy nem okozna számukra különösebb galibát, ha leállítanák az oktatást ősszel.
Ezen felül érdekes adat, hogy a járvány második hulláma idején úgy látszik, a magyarok jobban ki mernek mozdulni otthonukból, hamarabb vesznek részt a közösségi életben, mint tavasszal. Áprilisban még a válaszadók 73 százaléka mondta, hogy kerüli a személyes kontaktust, míg ez szeptemberben mindössze a válaszadók 30 százaléka.