A popcorn a koronavírus legújabb áldozata a filmiparban
A koronavírus szinte mindenre negatív hatással van, kevés olyan céget, vállalkozás és gazdasági szektort találni, ahol a világjárvány ne okozott volna súlyosabb problémákat.
A koronavírus szinte mindenre negatív hatással van, kevés olyan céget, vállalkozást és gazdasági szektort találni, ahol a világjárvány ne okozott volna súlyosabb problémákat.
Többek között a filmipart is teljesen megrendítette a világméretű járvány, aminek lassan 1 millió áldozata lehet. Sok film bemutatóját kellett csúsztatniuk a kiadóknak, valamint ezzel együtt a forgatások sem zökkenőmentesek.
Mindez a gyártási folyamokat is negatívan érinti, és nem egy színész kapta el a vírust. Az új Batman forgatása is emiatt szünetelt, miközben több mozi is kénytelen volt bezárni. Az újranyitást követően pedig nem akkora az érdeklődés, mint azelőtt.
Mint arról a Game Rant is beszámolt, a popcorn is ennek az áldozata, de csak részben, mivel az egyik oldalról hatalmas növekedésnek indultak az otthoni pattogatott kukoricát értékesítései, a filmes popcorn érthető módon küszködik a piacon.
Emellett a nagy sport eseményekről, helyi vásárokról, koncertekről sem feledkezhetünk meg, ahol szintén nagy szerepet játszik a popcorn. A The Washington Post arról jelentett, hogy az Egyesült Államokban az elfogyasztott pattogatott kukoricának 70%-át otthonra , míg a fennmaradó 30%-ot a mozikban és más nyilvános rendezvényeken értékesítik.
Az olyan márkák, mint az Act II, a Jolly Time, a Pop Secret, az Orville Redenbacher és más mikrohullámú termékek, kihasználhatják annak előnyeit, hogy az emberek sokkal több időt töltenek otthon unatkozva; épp ellenkezőleg más nagy- és kistermelők esetében, akiknek terméke általában a mozik emeletén kötött ki, most azonban fordult a kocka.
Ezek az előnyben részesített popcorn-termékek több mint 100 mezőgazdasági termelőtől származnak, amik Közép-Nyugaton terjedtek el, és általában a kukoricamennyiség több mint felét közvetlenül a filmszínházi láncoknak vagy forgalmazóknak értékesítik.
Miután ezek a cégek nem rendelkeznek a kiskereskedelmi csomagoláshoz szükséges gépekkel, kénytelenek voltak új módszerekhez folyamodni, hogy terméküket értékesíteni tudják. A jelenleg tomboló járvány miatt azonban még egy ideig biztosan bajban lesznek, legalábbis addig biztosan, míg az oltások széles körben el nem terjednek.
Magyar kutatók képein láthatjuk, miként esik össze a tüdő a koronavírussal szembeni harc közben