Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Putyin új kihívásai – több mint 70 hackercsoport veszi célba Oroszországot

Putyin új kihívásai – több mint 70 hackercsoport veszi célba Oroszországot

Putyin új kihívásai – több mint 70 hackercsoport veszi célba Oroszországot
Shutterstock

Már több mint hetven hackercsoport tevékenykedik Oroszország, valamint különböző állami és vállalati struktúrák ellen, jelentette be Anna Kulashova, a Kaspersky Lab oroszországi és a Független Államok Közössége (FÁK) országaira kiterjedő működésének ügyvezető igazgatója.

Az egyik legfontosabb kérdésre, miszerint hány hackercsoport ellen irányulnak jelenleg támadások Oroszország ellen, a szakértő egyértelmű választ adott: „Több mint 70, a rendelkezésünkre álló információk szerint.” Kulashova kiemelte, hogy az anti-orosz hacktivizmushoz kötődő kibercsoportok száma nem csupán stagnál, hanem folyamatosan növekszik, és csak az idei év eleje óta hét új csoport alakult meg.

A cikk a videó után folytatódik

Az idei év tapasztalatai alapján a Kaspersky szakértője szerint a kiberfenyegetések nem fognak csökkenni, sőt a következő évben, 2026-ban is számítani kell a kibertámadások erősödésére. „A csoportok száma folyamatosan növekszik, és ez nem csupán Oroszországra igaz, hanem a világ más részeire is. Oroszország különösen nagy érdeklődés tárgyát képezi bizonyos kibercsoportok számára, ezért várható, hogy a fenyegetések és támadások folytatódni fognak” – hangsúlyozta Kulashova, amiről a TASZSZ is beszámolt.

Az elmúlt években egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a kibertér nem csupán egy új hadszíntér, hanem aktív harctér, ahol politikai és gazdasági érdekek ütköznek, a támadások pedig nem ritkán állami támogatással, vagy legalábbis átfogó szervezéssel zajlanak.

Az ilyen fejlemények miatt a digitális védelem és a kiberbiztonság minden eddiginél nagyobb hangsúlyt kap a világ számos országában, különösen azokban, amelyek geopolitikai feszültségek középpontjában állnak.