Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,30 Ft
Euró
389,63 Ft
Font
454,89 Ft
Bitcoin
59,042 $

Az influenza mellett tüdőgyulladás ellen is javasolt a védőoltás beadása

Az időseknek és a krónikus betegeknek egyaránt azt ajánlják, oltassák be magukat mindkét fertőzéssel szemben annak érdekében, hogy egy esetleges koronavírus-támadás esetén ne legyen leterhelve a szervezetük.

Belföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az időseknek és a krónikus betegeknek egyaránt azt ajánlják, oltassák be magukat mindkét fertőzéssel szemben annak érdekében, hogy egy esetleges koronavírus-támadás esetén ne legyen leterhelve a szervezetük.

A vakcinákkal sikeresen megelőzhető a koronavírus vagy az influenza komplikációjaként fennálló bakteriális, főként pneumococcus okozta tüdőgyulladás, ami az Egészségügyi Világszervezet szerint a negyedik leggyakoribb halálok a világon – írja az Infostart.hu hírportál. Soron kívül Dublőrrel segített a jogsiszerzésben egy kecskeméti férfi, 700 ezret kapott érte

Az influenza és a tüdőgyulladás leginkább a több krónikus betegségben szenvedő idős korosztályt érinti, ezért sokkal sérülékenyebbek lehetnek a fiataloknál. Kreft-Horváth Loránd háziorvos az InfoRádióban elmondta, leginkább a magasvérnyomás-betegséggel, a diabétesszel, az asztmával és tüdőbetegséggel élő 60-65 év felettiek érezhetik magukat veszélyben.

Az oltás tökéletes védelmet nyújthat a koronavírus vagy az influenza szövődményeként fellépő pneumónia ellen, ezért érdemes lesz beadatniuk maguknak az említett egyéneknek.

„Aki még sohasem kapott ilyen oltást, annak a konjugált vakcinát javasoljuk, amely a leggyakoribb 13 pneumococcustörzs ellen véd, ésnem szükséges ismételni, élethosszig tartó védettséget ad.”

mondta Kreft-Horváth.

Az oltást háziorvosunktól kérhetjük – ha tehetjük, akkor várjuk meg az influenzaoltás érkezését, mert szükség esetén egyszerre mindkét vakcinát be lehet adni, ezért elég csupán egyszer ellátogatnunk a rendelőbe, így minimalizálhatjuk a fertőzésveszélyt is.

Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi tanszékének docense az InfoRádióban figyelmeztetett,

„Ha jön a koronavírus, akkor már esetleg csak azzal kell megküzdenie a szervezetünknek.”

A szakember hozzátette, hogy a pneumococcus baktérium akár agyhártyagyulladást is okozhat, ezen felül a véráramot is megfertőzheti, továbbá kiemelte, hogy a prevenció a legfontosabb, ezért mindenképpen oltassuk be magunkat.