Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Kétgólos vereséget szenvedett a magyar válogatott Svédország ellen

Kétgólos vereséget szenvedett a magyar válogatott Svédország ellen

Kétgólos vereséget szenvedett a magyar válogatott Svédország ellen
Sallai Roland a Magyarország - Svédország barátságos labdarúgó-mérkõzésen a Puskás Arénában 2025. június 6-án. MTI/Bodnár Boglárka

Messze nem úgy sikerült a péntek esti felkészülési mérkőzés a Puskás Arénában Svédország ellen, mint azt vártuk volna.

Hosszú ideje nem volt példa arra, hogy a magyar csapat pályára lépjen, így még nagyobb várakozás előzte meg a hazai eseményt, aminek a Puskás Aréna adott otthont. A szurkolókra ezúttal sem lehetett panasz, óriási hangulatot generáltak.

A cikk a videó után folytatódik

Marco Rossi, aki nemrég hosszabbította meg a szerződését, igyekezett egy erős kezdőcsapatot összeállítani. Nem volt könnyű dolga, mert Kerkez Milos és Varga Barnabás is hiányzott, akik igazi kulcsjátékosai a válogatottnak.

Az első félidőre összességében nem lehetett panasz, többször is veszélyeztette a kaput a nemzeti tizenegyünk. Sallai akár egymaga eldönthette volna a mérkőzés sorsát, de még csak szerencséje sem volt, ő sem akarta elhinni. Az első 45 percben a svédek egy kapufával riogattak, Elanga volt akkor a legveszélyesebb.

A folytatás viszont igen rosszul alakult, ugyanis szinte azonnal megszerezték a vezetést a svédek. Nygren talált be, majd Ayari mondhatni eldöntötte a meccset a 65. percben. Több gól már nem esett, maradt a kétgólos vereség. Rossi csapata legközelebb Azerbajdzsán ellen játszik barátságos mérkőzést, amit jövő hét kedden rendeznek meg.