Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Ahogy az várható volt, Putyin csak további feltételekkel lenne hajlandó beleegyezni a tűzszünetbe

Ezúttal sem kerültek említésre konkrétumok, csak annyi hangzott el, hogy „sok a kérdés” és ahogy az várható volt, további feltételei is vannak.

Ahogy az várható volt, Putyin csak további feltételekkel lenne hajlandó beleegyezni a tűzszünetbeFotó: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml pool/Krisztyina Kormilicina
Külföld

Takács Petra

Szerkesztő

Moszkva eddigi reakciója nagyrészt elutasító volt az Egyesült Államok által javasolt tűzszünettel kapcsolatban, de állítólag teljes mértékben még nem zárta ki annak lehetőségét.

Vlagyimir Putyin tegnap kijelentette, hogy „további egyeztetésekre van szükség”, mivel állítása szerint „számos kérdés továbbra is nyitott” Washington 30 napos tűzszüneti tervével kapcsolatban.

Kanadában, ahol a G7-országok külügyminiszterei találkoztak, Kaja Kallas, az Európai Unió külügyi vezetője úgy vélekedett, hogy Oroszország végül beleegyezhet a megállapodásba, de valószínűleg, ahogy az várható volt, ismételten bizonyos feltételeket szab majd.

A Reutersnek nyilatkozva Kallas hozzátette, az Egyesült Államok is tisztában van azzal, hogy Moszkva egyértelmű célja a tárgyalási folyamat elhúzása, hogy saját pozícióját erősítse a konfliktusban.

Az Apple történetének legsötétebb fejezetét idézheti az AI krízis

Az Apple történetének legsötétebb fejezetét idézheti az AI krízis

Az Apple jelentős csúszást jelentett be a Siri hangasszisztens új, mesterséges intelligenciával támogatott funkcióinak bevezetésében, ami újabb fejezetet nyit a vállalat AI körüli nehézségeinek történetében.

Nem várt helyről kapott kritikát Ukrajna

Az Emberi Jogok Európai Bírósága több jogsértést állapított meg a 2014-es odesszai összecsapások kivizsgálásában, amelyben 48 ember vesztette életét.

Deák Dániel Magyar Péter beszédéről: Erőtlen és gyenge, apad a Tisza

Erőtlennek és gyengének nevezte Deák Dániel Magyar Péter szombati beszédét, illetve arról is beszélt, hányan voltak kint a Tisza Párt budapesti eseményén.