Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,486 $

Kiderült, milyen elhúzódó tüneteket okozhat a koronavírus

Az egyik ír kórház összesített adataiból megállapították, hogy a COVID-19 fertőzésen átesett páciensek többsége még hónapokkal a betegségből való felépülés után is kellemetlen szimptómákra panaszkodott.

Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az egyik ír kórház összesített adataiból megállapították, hogy a COVID-19 fertőzésen átesett páciensek többsége még hónapokkal a betegségből való felépülés után is kellemetlen szimptómákra panaszkodott.

A koronavírus-járvány kétségkívül új fokozatba kapcsolt az elmúlt hónapokban, ugyanis már 30 millió ember kapta el a ragályos kórokozót világszerte, közülük pedig mintegy 940 haltak bele a komplikációkba. Soron kívül Megható fotóval kívánt boldog anyák napját Orbán Viktor

Dr. Liam Townsend, a dublini Trinity Egyetem professzora és a legújabb kutatás vezetője kollégáival 128 résztvevő bevonásával rájöttek, hogy az önkéntes fertőzöttek 52%-át még 10 héttel felgyógyulás után is állandó fáradtság gyötörte – számolt be róla a The Straits Times hírportál.

A tanulmány önkéntesei közül 71-en szorultak kórházi ellátásra, 57-en pedig a klinika alkalmazottjai voltak, és mérsékelt tüneteket produkáltak. A vizsgált csoport átlagéletkorát 50 évben állapították meg, mindegyik személy pozitív COVID-19 teszttel rendelkezett.

A kutatók többféle körülményt is figyelembe vettek, így az előzetes egészségügyi és mentális problémákat – mint például a depresszió és a szorongás – is feljegyezték. Kiderítették, hogy legnagyobb arányban a nőknél alakult ki az állandó fáradtságérzet, egyúttal bebizonyították, hogy a korábban neurózisban szenvedő páciensek sokkal hajlamosabbak a hosszú távú kimerültségre.

Amikor a pandémia kitörése után egyre több országban kialakult a járványhelyzet, a figyelem leginkább a kórházi ellátásra szoruló betegekre és az áldozatokra szegeződött, de egyre inkább nyilvánvalóvá vált a tudósok és orvosok számára az is, hogy a gyógyulás még nem jelenti automatikusan azt, hogy valaki 100%-ig felépült, mivel a hosszú távú tünetek hónapokig megkeseríthetik a páciensek életét.

Júliusban az egyik olaszországi tanulmányból megtudhattuk, hogy a kórházból hazaszállított betegek 87%-a még a gyógyulást követő hatvanadik nap után is fáradtnak érezte magát. A brit King’s College London kutatásában egy sokkal szélesebb spektrumú csoportot néztek meg – náluk ugyanúgy kiderült, hogy tízből legalább egy páciens még 30 nap múlva is levertségre panaszkodott.

A koronavírus-fertőzés tehát nem játék, hiszen jól látszik, mennyire megviseli az emberi szervezetet és immunrendszert; főként azok érezhetik magukat veszélyeztetettnek, akik már meglévő alapbetegségben szenvednek. Ha tehetjük, viseljünk maszkot és tartsuk be a 2 méteres védőtávolságot!

A Manchester United edzője lehet Tuchel utódja a Bayern Münchennél

Még akár az is megtörténhet, hogy a Manchester Unitednál küszködő edző veszi át a bajor klub irányítását.