Fekete-Győr András búcsút mondhat a parlamentnek?
Kezdődik az Országgyűlés ötnapos ülése, számos fontos téma napirenden van.
Lakhatási helyzetről, Fekete-Győr András összeférhetetlenségéről, valamint a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai rabokról és kényszermunkásokról való megemlékezés is napirendre kerül hétfőn, az Országgyűlés ötnapos ülésének első napján. A honlapon megtalálható napirendi javaslat szerint az ülés 11 órakor kezdődik, a képviselők elsőként megemlékeznek a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai rabokról és kényszermunkásokról – írja a Magyar Nemzet.
A napirend előtti felszólalások után kezdődik a 2025-ös költségvetés vitája, a képviselők határoznak annak időkeretéről: szerdán és csütörtökön összesen 30 órában tárgyalhatják a törvényjavaslatot. Emellett több előterjesztés bizottsági jelentését is megvitatja a parlament, majd azok elfogadásáról szintén dönt – teszik hozzá.
Ezek között szerepel egyebek mellett a polgármesterek fizetésével kapcsolatos önkormányzati törvénymódosítás, a munkáshitel alapszabályait tartalmazó munkaügyi törvényjavaslat, továbbá a rövid távú szálláshelykiadásra Budapesten moratóriumot bevezető pénzügyi törvénymódosítás. A cikkben kiemelik: a parlament kimondhatja Fekete-Győr András országgyűlési képviselő összeférhetetlenségét, miután a momentumos politikust a Fővárosi Ítélőtábla október 17-én jogerősen elítélte hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt.
A határozathozatalokat követően két és fél órán keresztül interpellációk és azonnali kérdések hangzanak el. Mint részletezik, kilenc előterjesztés, köztük a jövő évi adótörvények bizottsági jelentéseit és az összegző módosító javaslatait is tárgyalja az Országgyűlés, mielőtt rátérne az ellenzéki képviselők kezdeményezte, a lakhatási válsághelyzet megoldásáról és a lakhatási nehézségekkel küzdő magyarok megsegítéséről szóló politikai vitára négyórás időkeretben.
Ahogy azt már megírtuk, Fekete-Győr András is reagált rá, hogy az előzetes eredmények alapján Donald Trump, a korábbi elnök és a republikánus elnökjelölt nyerte az elnökválasztást. Szerinte ez lesújtó hír mindenkinek, aki „egy szabadabb, igazságosabb, emberibb világban szeretne élni”, majd azzal folytatta, hogy elmondta, miben kell jobbnak lenni Orbán Viktornál. A politikus szerint a miniszterelnök „szétzúzta mindazt, ami a rendszerváltásból maradt, pontosan ezért van szükség egy új rendszerváltásra 2026-ban”.