Kína új AI-technológiákkal száll be a globális technológiai versenybe
Egy vezető kínai vállalat mutatta be legújabb AI-alapú alkalmazásait, melyek a bemutatók alapján felvehetik a versenyt népszerű versenytársaikkal.
A Baidu, Kína vezető keresőmotor-fejlesztő vállalata új mesterséges intelligencia alapú alkalmazásokkal jelentkezett, melyek közt szerepel egy szövegből képet generáló program, valamint egy fejlesztési eszköz, mely kódolási ismeretek nélkül is lehetővé teszi a szoftveralkalmazások létrehozását.
A cég, mely már korábban is jelentős beruházásokat eszközölt a nagy nyelvi modellek (LLM) terén, most ezek kereskedelmi hasznosítására koncentrál, az OpenAI GPT alternatívájaként. Robin Li, a Baidu vezérigazgatója a Baidu World konferencián mutatta be az I-RAG nevű, szövegből képet generáló technológiát, melyet a cég fejlett keresési rendszere támogat.
A vezérigazgató azt is elárulta, hogy a vállalat Ernie AI-platformja jelenleg napi 1,5 milliárd felhasználói lekérdezést és interakciót kezel, ami komoly növekedést mutat az év elején jelentett napi 200 millióhoz képest. A felhasználók az AI-t különféle feladatokhoz használják, beleértve szövegek generálását és kérdések megválaszolását.
A Baidu nagy hangsúlyt fektet olyan AI-ügynökök fejlesztésére, melyek segítik a felhasználókat saját alkalmazások létrehozásában, s e megoldásokat a vállalat felhőszolgáltatásain keresztül is elérhetővé teszi. Mindemellett bemutattak egy AI-támogatott szemüveget is, melyet a Xiaodu, a cég hardverrészlege fejlesztett ki. A szemüveg kamerákkal van felszerelve fotók és videók készítéséhez, és képes hangalapú interakcióra is az Ernie segítségével.
A Reuters jelentése szerint Li hangsúlyozta, hogy a Baidu célja nem egy AI-alapú „szuperalkalmazás” létrehozása, amivel eltér más kínai techcégek stratégiájától, például a ByteDance-től, mely több különálló AI-alkalmazást dobott piacra az idén. A bemutatott Miaoda rendszer az LLM képességeit használja, lehetővé téve a szoftverek fejlesztését kiterjedt kódolási ismeretek nélkül is.