Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Cristiano Ronaldónak még csak meg sem fordult a fejében, hogy visszavonuljon a portugál válogatottságtól

Cristiano Ronaldónak még csak meg sem fordult a fejében, hogy visszavonuljon a portugál válogatottságtól

Cristiano Ronaldónak még csak meg sem fordult a fejében, hogy visszavonuljon a portugál válogatottságtól
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A portugál klasszis egyértelművé tette, milyen sokat jelent neki a portugál válogatott.

Sajtóértesülések szerint Ronaldo újságíróknak nyilatkozva tette egyértelművé nemrég, hogy esze ágában sincs befejezni nemzetközi karrierjét. Egy hétfői sajtótájékoztató keretében Ronaldo úgy fogalmazott a vele kapcsolatban újonnan felmerült pletykák kapcsán:

A cikk a videó után folytatódik

„Ez mind a sajtóból származik. Soha nem fordult meg a fejemben, hogy véget vessek a karrieremnek Portugáliában. Épp ellenkezőleg: ez még nagyobb motivációt adott nekem, hogy továbbra is becsületes legyek. A motiváció az, hogy a válogatottba jöjjek, hogy megnyerjem a Nemzetek Ligáját. … Egyszer már megnyertük, és újra meg akarjuk csinálni. Lehet, hogy újra és újra ugyanazt mondom, de nem hosszú távon gondolkodom, hanem mindig rövid távon.”

Mint ismert, Ronaldo a Nemzetek Ligája 2018-19-es nyitófordulójában Portugália csapatkapitányaként aratott sikert, három évvel azután, hogy Franciaországban először lettek Európa-bajnokok. A portugál klasszis már számtalanszor bizonyította, hogy tehetsége mellett a szíve is a helyén van, ezt erősíti az alábbi kijelentése is:

„A pályafutásom végéig mindig úgy fogok gondolkodni, hogy kezdő vagyok. Jelenleg úgy érzem, és az edző [Roberto Martinez] szavai is ezt mutatják, hogy továbbra is a válogatott játékosa vagyok, és én leszek az első [aki elismeri], ha ez nem így van. Ha [már] nem hozok értéket, én leszek az első, aki távozik. De tiszta lelkiismerettel fogok távozni, mint mindig, mert tudom, hogy ki vagyok, mit tudok, mit csinálok és mit fogok csinálni.”

Noha az elmúlt időszakban masszív kritikák érték a portugál klasszist, amiért nem szerzett gólt a 2024-es Európa-bajnokságon, az ESPN szerint Ronaldo a sajtótájékoztatón egyértelművé tette, hogy nem érdeklik a kritikus megjegyzések, hiszen mindig arra törekszik, hogy „a lehető legprofibb legyek, a lehető legjobban segítsek a szakmaiságommal, és nem csak gólokkal, gólpasszokkal, fegyelemmel és példamutatással, mert a futball sokkal több, mint jól játszani vagy gólt lőni”.