Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,29 Ft
Euró
385,80 Ft
Font
451,39 Ft
Bitcoin
69,455 $

Már robotkutyákkal őrzik az amerikai légibázisokat

Az Egyesült Államok légierője négylábú, mesterséges intelligenciával felszerelt, házőrzőkre hasonlító robotokat vetett be a legutóbbi teszteken, amiről a The Drive magazin is beszámolt.

Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Egyesült Államok légierője négylábú, mesterséges intelligenciával felszerelt, házőrzőkre hasonlító robotokat vetett be a legutóbbi teszteken, amiről a The Drive magazin is beszámolt.

A szóban forgó Vision 60 névre keresztelt modelleket a Ghost Robotics kutatócsapata készítette, leginkább pedig a Black Mirror sorozat Metalhead epizódjában látható robotkutyák kinézetére hajaznak. Soron kívül Verőcei hajóbaleset: nagy sebességgel ütközhetett a motorcsónak, a szállodahajó kapitánya őrizetben

A speciális készülékeket távirányítású ellenőrzésekre, felderítési és feltérképezési munkákra, valamint járőrözésekre tervezték, ezért hasznos kiegészítői lehetnek a hadsereg arzenáljának.

„A stratégiai partnereinknek köszönhetően lényegében bármilyen feladatra tudunk szenzorokat, rádiókat, de még robotokat is gyártani, minden attól függ csupán, milyen kitűzött célra használnák az eszközeinket.”

olvasható a Ghost Robotics weboldalán.

A legutóbbi eseményen az amerikai légi haderő az ABMS rendszerét tesztelte, ami valójában egy kifinomult információ-megosztó egység, amellyel pontosabban nyilván tudják tartani a hadszíntereken zajló folyamatokat.

„A jövő csataterei dúskálni fognak a feldolgozandó információkban. A teszt fő célja az volt, hogy megnézzük, miként kezelhetjük ezt a rengeteg adatot a lehető legrövidebb idő alatt, mintha egy éles bevetésen lettünk volna.”

magyarázta Will Roper, az amerikai légierő helyettes-államtitkára.

A négylábú robotkutyák csak egy apró részei az Air Force ABMS óriási projektjének, melyet az Egyesült Államok kormánya eddig 3,3 milliárd dollárral támogatott.

„A modern hadviselés adatokat és információkat igényel, legyünk bárhol a világon. Potenciális ellenfeleink óriási pénzeket ölnek ebbe a szakágba, ezért nekünk is szükséges lesz tartani a lépést velük, ha nem szeretnénk lemaradni a versenyben.”

tette hozzá John Raymond, hadműveleti főnök.