Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Oroszország rekordidő alatt győzheti le a koronavírust: kezükben lehet az ellenszer

A legfrissebb jelentések szerint, ha az orosz tudósok valóban olyan jól állnak, mint ahogyan Moszkva mondja, akkor relatíve nagyon hamar győzhetik el a koronavírust.

Külföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

A legfrissebb jelentések szerint, ha az orosz tudósok valóban olyan jól állnak, mint ahogyan azt Moszkva állítja, akkor relatíve nagyon hamar győzhetik el a koronavírust.

Minden ország saját harcot vív a koronavírus ellen, elsősorban arra koncentrálva, hogy lassítsák a világjárvány terjedését. Még nehezebb feladat a működőképes vakcina lehető leggyorsabb kifejlesztése. Soron kívül Korlátozottan ugyan, de újraindult a vasúti közlekedés a Déli pályaudvaron

Az év eleje óta zajlanak ezzel kapcsolatban a kutatások és a különböző tesztek. Az utóbbi időben több olyan hírt is olvashattunk, hogy Oroszország nagyon jól áll a koronavírus elleni harcban, és a vakcinák mindenkinél hamarabb elkészülhetnek.

A nyugaton lévő tudósok kissé kételkednek ebben, mert szerintük ilyen gyorsan nem lehet teljes bizonyossággal megállapítani azt, hogy egy vakcina biztonságos és minden súlyosabb mellékhatástól mentes.

Az RT International beszámolója szerint, ha a tömeges oltások a tervek szerint alakulnak, akkor Oroszország már jövő nyárra véget vetheti a COVID-19 járványnak. Ezt Alexander Gintsburg, a moszkvai Gamaleya Center első embere nyilatkozta, ahol úttörő orosz koronavírus-vakcinát fejlesztettek ki.

A szakember szerint a világ csak a tömeges oltás után képes legyőzni a járványt, ami a számításai alapján 1 éven belül megtörténhet. Addig azonban állandó csatákat jósol a vírussal a társadalmon belül, ahol hullámzóan terjed és aktivizálódik a vírus.

„Csak akkor mondhatjuk azt, hogy a járvány visszavonulót fújt, amikor előállítottuk a szükséges mennyiségű oltást, és beoltottuk a hazánk és a Föld teljes lakosságát.” – hangsúlyozta a neves szakember.

A következő 12 hónapban 80 millió adag vakcinát lehet előállítani Oroszországban, ami azt jelenti, hogy az ország nagyobb százaléka védetté válhat, ami megteremti az állomány immunitást. Ez pedig ahhoz vezethet, hogy teljesen zöld zónává válnak.

Vlagyimir Putyin, az orosz elnök augusztus 11-én jelentette be, hogy Oroszország regisztrálta a világ első COVID-19 vakcináját. A regisztrációt követően Oroszország több oldalról is kritikákat kapott a formula gyors kifejlesztése miatt, és annak korai regisztrációja kapcsán, megkérdőjelezvén az oltóanyag biztonságát, már csak amiatt is, mert kevés beteget vontak be a kísérletbe.

Szeptember 4-én azonban a nagy tiszteletnek tartott The Lancet brit orvosi folyóirat tanulmányában azt lehetett olvasni, hogy a Sputnik V névre keresztelt vakcina antitesteket termelt a korai stádiumú vizsgálatok során, és ez mind a 76 résztvevőnél működött. Arra a következtetésre jutottak, hogy biztonságosnak tűnik. A vakcina 2021 elejétől lesz elérhető széles körben.

A héten egy újabb fontos tárgyalás következik a vakcina kapcsán Oroszországban. Kezdetben várhatóan 40 000 ember kapja meg az oltást. Szergej Sobjanin, Moszkva polgármestere bejelentette, hogy a főváros lakosai közül több mint 5 ezren már aláírták a szükséges papírokat a vakcinához, és a tömeges tesztek megkezdéséhez is rendelkeznek a szükséges infrastruktúrával. Az önkéntesek vérét az oltás előtt megvizsgálják, majd néhány héttel később egy újabb vizsgálat következik, hogy megnézzék az antitestek kialakulását.

Az ország, ahol lassan közel 68 ezer koronavírus-halottat számolnak